Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2019, 09:30

Sniper Elite V2 Remastered - porównanie graficzne do oryginału

Na kanale PC Gaming Videos w serwisie YouTube pojawił się film prezentujący różnice pomiędzy Sniper Elite V2 Remastered a oryginalną wersją. Sprawdźcie go, jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób zmieniła się produkcja studia Rebellion.

Słowiański przykuc z giwerą: wersja remastered. - Sniper Elite V2 Remastered - porównanie graficzne do oryginału - wiadomość - 2019-05-13
Słowiański przykuc z giwerą: wersja remastered.
SNIPER ELITE V2 REMASTERED
  1. Remaster strzelanki z 2012 roku;
  2. Produkcja oferuje poprawioną względem oryginału oprawę graficzną oraz tryb fotograficzny;
  3. Producent: Rebellion;
  4. Wydawca: Rebellion;
  5. Gatunek: TPS;
  6. Platformy: PC, PS4, XONE, Switch;
  7. Data premiery: 14 maja 2019 r.

Od premiery gry Sniper Elite V2 Remastered dzielą nas tylko godziny. Tytuł trafi na PC, Xboksa One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch już jutro. Wielu graczy zastanawia się, jak w porównaniu do pierwowzoru zmieniła się oprawa wizualna. Przypomnijmy, że Sniper Elite V2 cieszy się niemałym uznaniem wśród osób preferujących zabawę umożliwiającą skradanie się i eksterminację wrogów z dystansu. Kanał PC Gaming Videos udostępnił w serwisie YouTube krótki film, na którym widać różnice między oryginalną wersją a remasterem. Test został przeprowadzony na PC. Materiał możecie zobaczyć poniżej.

Sniper Elite V2 Remastered różni się od pierwowzoru przede wszystkim lepszym efektem rozmycia podczas poruszania. Możemy także zaobserwować poprawione modele karabinów oraz całego rynsztunku bohatera. Zdecydowanie bardziej naturalnie wygląda także roślinność, która reaguje teraz na wiatr oraz interakcję z postacią. Dobrze prezentują się również ujęcia z x-raya, czyli kamery uruchamiającej się podczas wyjątkowych trafień.

Niestety, jeżeli oczekiwaliście od remastera wejścia na poziom grafiki najnowszych tytułów, to możecie być nieco zawiedzeni. Produkcja nadal utrzymuje jako taki poziom graficzny (szczególnie, że oryginalna wersja ma „zaledwie” 7 lat), ale do popularnego ostatnimi czasy fotorealizmu wciąż daleko. Sniper Elite V2 Remastered zdecydowanie zapowiada się na pozycję skierowaną do nowych graczy, bowiem wyjadacze cyklu zwyczajnie nie znajdą w niej zbyt wielu nowości. Na Steamie remaster kosztuje niecałe 125 zł, a jeśli posiadacie wersję oryginalną, za upgrade do odświeżonej edycji zapłacicie 35 zł. Zakup konsolowych wydań to wydatek rzędu 145 zł.

Przypomnijmy, że omawiana produkcja nie jest jedyną grą z serii Sniper Elite, nad którą pracuje obecnie Rebellion. Na Nintendo Switch zmierza Sniper Elite III: Ultimate Edition, natomiast gracze korzystający ze sprzętu VR otrzymają Sniper Elite VR. Wiele mówi się także o kolejnej pełnoprawnej części serii, która znajduje się w produkcji. Niestety, na pierwsze konkrety przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać do 2020 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Sniper Elite
  2. Wymagania sprzętowe Sniper Elite V2: Remastered