Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka Sniper Elite V2 Remastered (PC)

Sniper Elite V2 Remastered

Zremasterowana wersja strzelanki z 2012 roku, w której trafiamy do Berlina u schyłku II wojny światowej. W trakcie zabawy wcielamy się w amerykańskiego snajpera Karla Fairburne’a, którego zadaniem jest powstrzymanie radzieckich wojsk przed położeniem rąk na rakietach V2.

Akcji | TPP | II wojna światowa | skradanki | TPS | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | strzelanki

Okładka Sniper Elite V2 Remastered (PC)

producent: Rebellion

wydawca: Rebellion

Strona oficjalna

data premiery gry:

14maj2019

PC PS4 XONE Switch

Sniper Elite V2 Remastered to zremasterowana wersja gry Sniper Elite V2 – produkcji z pogranicza strzelanek i skradanek. Tytuł został opracowany przez autorów pierwowzoru, czyli studio Rebellion.

Fabuła

Akcja gry Sniper Elite V2 Remastered toczy się w ostatnich dniach II wojny światowej, a dokładnie w zdobywanym właśnie przez Armię Czerwoną Berlinie z 1945 roku. W trakcie zabawy wcielamy się w amerykańskiego snajpera Karla Fairburne'a, który trafia do zrujnowanej stolicy III Rzeszy, by powstrzymać radzieckie wojska przed zdobyciem technologii budowy rakiet V2. W tym celu protagonista musi przechwycić naukowców chętnych do współpracy z Amerykanami i zlikwidować tych, którzy zbratali się z Sowietami.

Mechanika

Sniper Elite V2 Remastered akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na ukończenie czeka tu szereg różnorodnych misji. Chcąc jak najlepiej wykonywać powierzone nam zadania, na każde z nich musimy opracować odpowiednią taktykę; kluczem do sukcesu jest unikanie niepotrzebnych konfrontacji z nieprzyjaciółmi, znalezienie dogodnej pozycji do oddania celnego strzału, a w razie wykrycia - salwowanie się ucieczką i przeczekanie alarmu bądź eliminacja zagrożenia. Sprawę komplikuje fakt, że adwersarze potrafią komunikować się między sobą lub ukrywać przed bohaterem.

Pomimo że na naszym podorędziu znajduje się rozbudowany arsenał broni palnej (w tym pistolet z tłumikiem), pierwsze skrzypce odgrywa karabin snajperski. By jak najlepiej wykorzystać jego możliwości, musimy wykazać się nie tylko cierpliwością, lecz również znajomością praw rządzących balistyką; w trakcie celowania należy więc uwzględnić grawitację i prędkość wiatru oraz własne tętno. Na niższych poziomach trudności ułatwienie stanowi czerwona kropka ukazująca miejsce, w które trafi wystrzelony pocisk. Na osobną wzmiankę zasługuje tak zwany X-Ray Kill Cam – po oddaniu strzału kamera podąża za kulą, ukazując zniszczenia wyrządzone przez nią w ciałach przeciwników (jak rozrywane organy czy łamane kości).

Tryby gry

Oprócz kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza Sniper Elite V2 Remastered posiada oparty na rywalizacji tryb multiplayer, w którym może się ze sobą zmierzyć maksymalnie szesnastu graczy; poza tym na sprawdzenie czeka moduł kooperacyjny.

Kwestie techniczne

Sniper Elite V2 Remastered wyróżnia się na tle pierwowzoru za sprawą poprawionej oprawy graficznej. Tekstury mają polepszoną jakość, gra obsługuje rozdzielczość 4K oraz tryb HDR. Ponadto autorzy oddają nam do dyspozycji tryb fotograficzny. Całość wzbogacono o zawartość wszystkich dodatków wydanych po premierze pierwowzoru; poza tym w grze pojawiają się grywalne postacie zaczerpnięte z pobocznej serii Sniper Elite: Nazi Zombie Army.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 13+ GB

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,99 PLN

Gry podobne do Sniper Elite V2 Remastered

Klasyfikacja PEGI Sniper Elite V2 Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Sniper Elite V2 Remastered

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD A8-5600K 3.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 5570 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 570 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Premiera Sniper Elite V2 Remastered. Gra zbiera słabe recenzje
Premiera Sniper Elite V2 Remastered. Gra zbiera słabe recenzje

wiadomość14 maja 2019

Nadszedł dzień premiery Sniper Elite V2 Remastered. Gra zadebiutowała na PC oraz konsolach, a pierwsze recenzje nie dają autorom powodów do zadowolenia.

Sniper Elite V2 Remastered - porównanie graficzne do oryginału
Sniper Elite V2 Remastered - porównanie graficzne do oryginału

wiadomość13 maja 2019

Na kanale PC Gaming Videos w serwisie YouTube pojawił się film prezentujący różnice pomiędzy Sniper Elite V2 Remastered a oryginalną wersją. Sprawdźcie go, jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób zmieniła się produkcja studia Rebellion.

Sniper Elite V2 Remastered - poznaliśmy wymagania sprzętowe
Sniper Elite V2 Remastered - poznaliśmy wymagania sprzętowe

wiadomość11 kwietnia 2019

Studio Rebellion opublikowało wymagania sprzętowe Sniper Elite V2 Remastered, czyli ulepszonej wersji strzelanki sprzed siedmiu lat.

Data premiery gry Sniper Elite V2 Remastered
Data premiery gry Sniper Elite V2 Remastered

wiadomość9 kwietnia 2019

Poznaliśmy datę premiery gry Sniper Elite V2 Remastered, nad którą pracuje ekipa Rebellion. Produkcja zadebiutuje w przyszłym miesiącu, a zamawiając ją przed premierą, możemy liczyć na dziesięcioprocentową zniżkę.

Sniper Elite V2 Remastered na pierwszych screenach
Sniper Elite V2 Remastered na pierwszych screenach

wiadomość18 marca 2019

Studio Rebellion wypuściło pierwsze screeny ze Sniper Elite V2 Remastered, czyli odświeżonej wersji snajperskiej strzelanki, w którą zagramy w tym roku.

PC
PS4
XONE
Switch