Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 08:41

Premiera Sniper Elite V2 Remastered. Gra zbiera słabe recenzje

Nadszedł dzień premiery Sniper Elite V2 Remastered. Gra zadebiutowała na PC oraz konsolach, a pierwsze recenzje nie dają autorom powodów do zadowolenia.

Remaster został przyjęty chłodno. - Premiera Sniper Elite V2 Remastered. Gra zbiera słabe recenzje - wiadomość - 2019-05-14
Remaster został przyjęty chłodno.

Na rynku zadebiutowała gra Sniper Elite V2 Remastered, czyli odświeżona wersja popularnej strzelanki z 2012 roku autorstwa studia Rebellion. Gra trafiła na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Na Steamie trwa promocja, w ramach której cenę gry obniżono o 10%. Wynosi ona obecnie 112,49 zł, a oferta pozostanie ważna tylko do godziny 19:00. Na platformie firmy Valve udostępniono również alternatywną opcję dla osób, które posiadają pierwszą wersję Sniper Elite V2. Mogą one kupić remastera za 35,99 zł.

W porównaniu z pierwowzorem największe zmiany zaszły w oprawie wizualnej. Różnice dobrze pokazuje materiał wideo przygotowany przez serwis Candyland (możecie go obejrzeć powyżej). Oferuje on porównanie graficzne między pecetowymi wersajami Sniper Elite V2 Remastered oraz Sniper Elite V2. Wynika z niego, że autorzy w niektórych miejscach ulepszyli tekstury. Znacznie lepiej prezentują się również cienie, a lokacje zyskały na detalach.

W sieci zdążyło już pojawić się sporo recenzji. Wersja pecetowa posiada obecnie średnią ocen na poziomie 54% według serwisu Metacritic. W przypadku PlayStation 4 jest to 65%, a Xboksa One - 73%. Jak widać, remaster nie został przyjęty z entuzjazmem. Generalnie krytykowany jest brak istotnych ulepszeń w rozgrywce oraz w sumie skromne zmiany w oprawie graficznej. Gra wypada również słabo w porównaniu z trzecią i czwartą odsłoną cyklu. Poniżej podajemy przykładowe noty:

  1. PlayStation Universe – 7.5/10
  2. GameSpace – 7.5/10
  3. The Digital Fix – 7/10
  4. Game Watcher – 6.0/10
  5. CGM – 6/10
  6. Push Square – 5/10
  7. PC Invasion – 2/5
  8. Screen Rant – 2/5

W sumie powrót drugiej części serii nie okazał się zbyt udany. Na szczęście fani mogą wypatrywać innych projektów z tej marki. W planach jest bowiem nowa odsłona opracowywana specjalnie z myślą o urządzeniach VR, a studio Rebellion rozpoczęło już produkcję Sniper Elite 5.

  1. Oficjalna strona serii Sniper Elite