Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2019, 19:35

Rebellion zapowiada cztery gry z serii Sniper Elite

Studio Rebellion zapowiedziało cztery gry z serii Sniper Elite. Są nimi: Sniper Elite V2 Remastered, Sniper 3 Ultimate Edition na Switcha, tytuł VR i kolejna duża odsłona cyklu. Dwie z nich trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Fani kampienia się zacierają ręce. - Rebellion zapowiada cztery gry z serii Sniper Elite - wiadomość - 2019-03-14
Fani kampienia się zacierają ręce.

Studio Rebellion podzieliło się kilkoma ciekawymi informacjami dotyczącymi przyszłości serii Sniper Elite. Na oficjalnej stronie firmy znalazła się zapowiedź aż czterech projektów związanych z marką. Przede wszystkim potwierdziły się doniesienia o tym, że powstaje Sniper Elite V2 Remastered, czyli odświeżona wersja TPS-a, który zadebiutował na rynku w 2012 roku. Produkcja ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku i zagościć na PC, Xboksie One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Twórcy zapowiadają, że w grze pojawi się poprawiona oprawa audiowizualna, wsparcie 4K i HDR, wszystkie DLC, nowe grywalne postacie oraz tryb fotograficzny, który umożliwi przygotowanie zdjęć klatka po klatce.

To nie jedyna dobra wiadomość dla posiadaczy Nintendo Switch, bowiem na tę przenośną konsolę zmierza także Sniper Elite 3 Ultimate Edition. Gra, podobnie jak remaster Sniper Elite V2, ma pojawić się na półkach sklepowych jeszcze w tym roku - wraz z całą dotychczas udostępnioną zawartością. W produkcji znajduje się także tytuł skierowany do posiadaczy urządzeń VR. W pracach nad grą pomaga studio Just Add Water. Sniper Elite na gogle VR nie doczekał się jeszcze trailera, ale z komunikatu studia wynika, że powinniśmy się go spodziewać w 2019 roku.

Dużą zapowiedzą jest także ogłoszenie prac nad kolejną główną odsłoną Sniper Elite. Przypomnijmy, że ostatnią częścią cyklu było wydane w 2017 roku Sniper Elite 4, które spotkało się raczej z pozytywnym odbiorem wśród graczy i recenzentów. Niestety, większej liczby szczegółów o następcy „czwórki” dowiemy się dopiero w 2020 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Rebellion
  2. Oficjalna strona internetowa serii Sniper Elite