Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONESwitchPS3X360
Okładka Sniper Elite III: Ultimate Edition (PS4)

Sniper Elite III: Ultimate Edition

Kompletna edycja gry Sniper Elite III: Africa, stanowiącej kolejną pełnoprawną odsłonę popularnej serii snajperskich strzelanin autorstwa studia Rebellion. W grze wcielamy się ponownie w strzelca wyborowego Karla Fishburne’a, powracając na fronty II wojny światowej.

Akcji | TPP | II wojna światowa | skradanki | multiplayer | TPS | kooperacja | strzelanki

Okładka Sniper Elite III: Ultimate Edition (PS4)

producent: Rebellion

wydawca: Rebellion

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

10mar2015

X360 PS3 PS4 XONE

1paź2019

Switch

Sniper Elite III: Ultimate Edition to kompletne wydanie gry studia Rebellion, stanowiącej trzecią odsłonę popularnego cyklu gier snajperskich, zapoczątkowanego w 2005 roku przez Sniper Elite: Berlin 1945. Pakiet przygotowany został z myślą o użytkownikach konsol siódmej i ósmej generacji, w tym m.in. PlayStation 4.

Akcja gry osadzona jest ponownie w realiach II wojny światowej, lecz tym razem przenosimy się na kontynent Afrykański, gdzie w 1942 roku Niemcy konstruują nową broń, mającą zmiażdżyć siły alianckie. Jednym z ludzi mogących powstrzymać wroga, jest znany z poprzednich odsłon cyklu Karl Fishburne – strzelec wyborowy pracujący dla dowództwa amerykańskich sił zbrojnych. Nasz protagonista trafia zatem na Czarny Ląd, gdzie musi stawić czoła elitarnym oddziałom Afrika Korps oraz siejącym grozę Tygrysom.

Mechanika rozgrywki nie uległa większym zmianom, a podczas zabawy naszym celem jest najczęściej wyeliminowanie określonego celu (np. wysoko postawionego oficera). W porównaniu do poprzednich odsłon serii, w Sniper Elite III mamy do czynienia ze znacznie większymi mapami o otwartej strukturze, co zapewnia graczom dużą swobodę w kwestii wyboru metod oraz sposobu realizacji poszczególnych zadań. Istotnym elementem rozgrywki jest rozbudowana mechanika snajperska, która na wyższych poziomach trudności uwzględnia m.in. takie czynniki, jak prędkość i kierunek wiatru, a nawet wpływ grawitacji na tor lotu pocisku. W grze powraca oczywiście znak rozpoznawczy serii, jakim jest efektowna kamera rentgenowska, ukazująca w najdrobniejszych szczegółach uszkodzenia, jakie wystrzelony przez nas pocisk wywołał w ciele ofiary.

Sniper Elite III: Ultimate Edtion na konsolach PlayStation 4 zawiera – oprócz gry podstawowej – także 9 dodatków DLC, jakie ukazały się już po premierze pierwowzoru. Są to trzy rozszerzenia fabularne z cyklu Save Churchill oraz sześć dodatkowych pakietów broni. Zestaw uzupełniono również o dodatkowe mapy do trybu multiplayer, nową misję kooperacyjną oraz dwa dodatkowe tryby rozgrywki: Capture the Flag i Shooting Range.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 164,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Sniper Elite III: Ultimate Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Rebellion zapowiada cztery gry z serii Sniper Elite
Rebellion zapowiada cztery gry z serii Sniper Elite

wiadomość14 marca 2019

Studio Rebellion zapowiedziało cztery gry z serii Sniper Elite. Są nimi: Sniper Elite V2 Remastered, Sniper 3 Ultimate Edition na Switcha, tytuł VR i kolejna duża odsłona cyklu. Dwie z nich trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Sniper Elite 3 w październikowej ofercie PlayStation Plus?
Sniper Elite 3 w październikowej ofercie PlayStation Plus?

wiadomość25 września 2018

Matvei Trueman – pochodzący z Rosji użytkownik Twittera – zamieścił na swoim koncie zdjęcie sugerujące, że w ramach październikowej oferty PlayStation Plus otrzymamy grę Sniper Elite 3.

X360
PS3
PS4
XONE
Switch