Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Hitman: Sniper Challenge (PC)

Hitman: Wyzwanie Snajpera

Hitman: Sniper Challenge

Prosta minigra snajperska, promująca piątą część popularnego cyklu o przygodach tajemniczego Agenta 47 – Hitman: Rozgrzeszenie i dostępna wyłącznie w dystrybucji cyfrowej dla osób, które złożyły zamówienie przedpremierowe na wspomniany tytuł. Gra Hitman: Wyzwanie Snajpera (ang.

Akcji | TPP | skradanki

Okładka Hitman: Sniper Challenge (PC)

data premiery gry:

15maj2012

X360 PS3

1sie2012

PC

Hitman: Sniper Challenge to mini-produkcja promująca grę Hitman: Rozgrzeszenie, dostępna w dystrybucji cyfrowej dla osób, które złożyły zamówienie przedpremierowe na wspomniany tytuł. Gra pojawiła się też w polskich sklepach w wersji pudełkowej. Sniper Challenge został stworzony przez studio IO Interactive, czyli twórców cyklu.

W Sniper Challenge wcielamy się w agenta 47, bohatera wszystkich odsłon serii Hitman, i podejmujemy kolejny kontrakt na zabójstwo. Tym razem udajemy się na dach jednego z wieżowców, żeby zlikwidować niejakiego Richarda Stronga, szefa korporacji produkującej broń. Strong unika pokazywania się publicznie w obawie przed atakiem wrogo nastawionej konkurencji, ale musiał pojawić się na firmowej imprezie, odbywającej się na tarasie sąsiedniego budynku. To doskonała okazja dla najlepszego płatnego zabójcy w świecie gier.

Rozgrywka w Hitman: Sniper Challenge jest bardzo prosta – mamy piętnaście minut na zlikwidowanie celu głównego i jego kilkunastu ochroniarzy. W tym czasie możemy jedynie strzelać z karabinu snajperskiego, siedząc cały czas w tym samym rogu dachu. Tak naprawdę zabawa nie polega tylko na zabiciu wrogów, ale wykonaniu operacji w efektowny sposób. Za to jak podejdziemy do sprawy otrzymujemy bowiem punkty. Powtarzając zadanie wielokrotnie, poznajemy układ i zachowanie strażników, dzięki czemu możemy lepiej zaplanować akcję.

Mnożnik punktów jest powiększany za szybkie i sprawne zabójstwa oraz za zaliczanie specjalnych, często żartobliwych wyzwań. Te bywają różne: od zestrzelenia kilku gołębi, przez wykorzystanie otoczenia do zabicia jednego z ochroniarzy, aż po perfekcyjne trafienia (czyli wykonanie misji za pomocą strzałów w głowę). Rekordy graczy są zestawiane w sieciowych rankingach. Same punkty trafiają też na konto i pozwalają odblokować dodatki, które da się przenieść do pełnoprawnej odsłony serii - Hitman: Rozgrzeszenie. W ten sposób można zdobyć specjalną snajperkę, tłumik oraz modyfikatory różnych rodzajów broni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 232 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Hitman: Wyzwanie Snajpera

Klasyfikacja PEGI Hitman: Wyzwanie Snajpera

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Hitman: Rozgrzeszenie wyjdzie 20 listopada na PC i konsolach. Sniper Challenge dodatkiem w pre-orderze
Hitman: Rozgrzeszenie wyjdzie 20 listopada na PC i konsolach. Sniper Challenge dodatkiem w pre-orderze

wiadomość10 maja 2012

Hitman: Rozgrzeszenie trafi do sklepów 20 listopada w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Osoby, które zamówią pre-order gry mogą liczyć na specjalną minigierkę – Hitman: Sniper Challenge.

X360
PS3
PC