Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2019, 18:00

autor: Entelarmer

Death Stranding na PC? Gra znika z listy tytułów ekskluzywnych PS4

W sieci ponownie pojawiły się pogłoski na temat wydania Death Stranding na komputerach osobistych. Dowodem ma być tajemnicze zniknięcie nowej gry Hideo Kojimy z listy tytułów ekskluzywnych dla PlayStation 4.

Nowa gra Hideo Kojimy zabierze nas w nieznane miejsca, ale po drodze może odwiedzimy PC? - Death Stranding na PC? Gra znika z listy tytułów ekskluzywnych PS4 - wiadomość - 2019-08-07
Nowa gra Hideo Kojimy zabierze nas w nieznane miejsca, ale po drodze może odwiedzimy PC?

Kiedy Hideo Kojima ujawnił Death Stranding w trakcie konferencji firmy Sony na targach E3 2016, z miejsca przyjęto, że będzie to kolejny tytuł na wyłączność dla PlayStation 4. Tyle że jeszcze przed ujawnieniem gry pojawiły się pogłoski, jakoby pierwszy projekt japońskiego twórcy po rozstaniu z Konami miał ukazać się również na PC. Jednak pozostaje faktem, że produkcja jest podana jako tytuł ekskluzywny na oficjalnej stronie PlayStation. A raczej „była”, bo Sony cichaczem usunęło Death Stranding z listy gier na wyłączność dla swojej konsoli (dzięki, DSOGaming).

Czy Death Stranding trafi na pecety? Twórcy nie komentują tych pogłosek. - Death Stranding na PC? Gra znika z listy tytułów ekskluzywnych PS4 - wiadomość - 2019-08-07
Czy Death Stranding trafi na pecety? Twórcy nie komentują tych pogłosek.

Nie jest jasne, dlaczego gra zniknęła z listy akurat teraz. Niektórzy hamują entuzjazm i zwracają uwagę, że może być to zwykły błąd. Jednak inni wiążą to z ogłoszeniem, że Sony pokaże Death Stranding na tegorocznej edycji targów gamescom. Rzekomo miałoby to wskazywać na zapowiedź wersji PC w trakcie imprezy, a nawet – jak twierdzą co bardziej zdesperowani – na jednoczesną premierę tytułu na konsoli i komputerach osobistych. Sugerowałby to również fakt, że na niedawno ujawnionej okładce gry brakuje napisu Only On PlayStation, charakterystycznego dla tytułów dostępnych tylko na urządzeniach Sony.

Zagadka: znajdź różnicę. - Death Stranding na PC? Gra znika z listy tytułów ekskluzywnych PS4 - wiadomość - 2019-08-07
Zagadka: znajdź różnicę.

Wypada jednak pamiętać, że jak dotąd wszystkie doniesienia mówiły o wydaniu DS na PC jakiś czas po debiucie na PS4. Już samo to, że produkcja finansowana przez Sony mogłaby trafić na nienależącą do firmy platformę, wielu uznaje za zupełnie niewiarygodne, zważywszy na dotychczasową politykę wydawcy. W tym kontekście zapowiedź wydania PC przed debiutem na PS4 jest mało prawdopodobne. Niemniej usunięcie Death Stranding z listy tytułów na wyłączność dla PlayStation, jeśli nie wynika z błędu, jest zastanawiające. Na razie ani Sony, ani Hideo Kojima nie skomentowali tej sprawy. Póki co pozostaje nam czekać do gamescomu 2019, rozpoczynającego się 19 sierpnia. Nawet jeśli nie spełni się nieprawdopodobny scenariusz ujawnienia wydania PC, pokaz Death Stranding zapewne przyciągnie uwagę graczy, czy to fanów twórczości Kojimy, czy też tych, którzy mają nadzieję wreszcie zrozumieć, czym dokładnie jest nowy projekt ojca serii Metal Gear.