Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2019, 19:45

autor: Ender

Konferencja otwierająca targi gamescom z licznymi niespodziankami i zapowiedziami

Nadchodzące targi gamescom mają obfitować w liczne niespodzianki i zapowiedzi. Na imprezie pojawi się piętnastu dużych wydawców, którzy pokażą swoje gry podczas specjalnej konferencji. Wśród nich znajdzie się Sega, która ma przedstawić zupełnie nowy tytuł z segmentu AAA, a także Sony wraz z kolejną prezentacją Death Stranding.

Nadchodzące targi gamescom, które rozpoczną się 19 sierpnia i tradycyjnie odbędą się w niemieckiej Kolonii, mają szansę przebić tegoroczne E3. W dniu otwarcia imprezy jej organizatorzy mają zamiar zorganizować specjalną konferencję, transmitowaną na żywo (start o godzinie 20.00 polskiego czasu), podczas której na graczy czekać mają liczne niespodzianki i zapowiedzi. Prowadzącym event będzie Geoff Keighley, znany prezenter i branżowy dziennikarz. Keighley na Twitterze opublikował właśnie listę piętnastu wydawców/deweloperów, których gry i projekty zostaną pokazane podczas wydarzenia. Są to firmy: 2K Games, Activision, Bandai Namco Entertainment, Bungie, Capcom, Electronic Arts, Epic Games, Google z serwisem Stadia, Koch Media / Deep Silver, Private Division, Sega, Square Enix, Sony, THQ Nordic, Ubisoft i Microsoft.

Pierwsze targi gamescom w Kolonii odbyły się zaledwie dziewięć lat temu. - Konferencja otwierająca targi gamescom z licznymi niespodziankami i zapowiedziami - wiadomość - 2019-08-07
Pierwsze targi gamescom w Kolonii odbyły się zaledwie dziewięć lat temu.

W tej chwili znamy szczegóły dotyczące tylko kilku atrakcji przygotowywanych przez uczestników konferencji. Reprezentantem Sony w Niemczech będzie Hideo Kojima. Japoński twórca pojawi się na scenie wraz z nową prezentacją Death Stranding, które do sklepów trafi na początku listopada. Na razie nie wiemy, czy będzie to kolejny zwiastun, czy też może wycinek rozgrywki rzucający więcej światła na wciąż tajemniczy tytuł.

Sega potwierdziła, że podczas wydarzenia przedstawi graczom zupełnie nową produkcję z segmentu AAA. Z racji tego, że impreza odbywa się w Europie, prawie na pewno będziemy mieli do czynienia z tytułem na komputery PC. Chociaż wielu fanów podejrzewa, że może chodzić o nową strzelankę zespołu Creative Assembly, deweloperzy zaprzeczyli temu, by mieli pojawić się z zapowiedzią w Kolonii. W grę wchodzą więc nowe projekty studiów, takich jak Relic Entertainment (serie Company of Heroes oraz Dawn of War), Amplitude (serie Endless Space i Endless Legend) lub Sports Interactive (Football Manager).

Poza tym możemy spodziewać się, że większość zaproszonych producentów skupi się przede wszystkim na już przedstawionych wcześniej grach. 2K Games z pewnością szykuje nowe materiały dla fanów serii Borderlands i jej nadchodzącej trzeciej odsłony, Bandai Namco skupi się między innymi na Code Vein, który inspirowany jest serią Dark Souls, Bungie przedstawi kolejny rozdział w rozwoju serii Destiny 2 (szczegóły dotyczące jego wersji free-to-play), a Microsoft powie coś więcej Gears 5 i innych projektach nabytych ostatnio zespołów deweloperskich. Ciekawie może wyglądać również prezentacja Private Division, w którego katalogu znajduje się wyczekiwane RPG akcji The Outer Worlds i unikalna survivalowa przygodówka Ancestors: The Humankind Odyssey. Podczas wydarzenia nie zabraknie również firmy Google, która przedstawi nowe szczegóły związane z serwisem Stadia.

  1. Oficjalna strona targów gamescom 2019