Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2019, 18:26

autor: Frozen

Destiny 2 przechodzi na model free-to-play i zmierza na Steama

Firma Bungie zorganizowała specjalny stream poświęcony przyszłości gry Destiny 2, w którym zaprezentowała nadchodzący dodatek Shadowkeep oraz potwierdziła przejście podstawowej edycji tytułu na model free-to-play.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

AKTUALIZACJA: Twórcy gry ogłosili, że funkcja cross-save od samego początku będzie dostępna również w wersji na PlayStation 4. Wszystkie pozostałe informacje z tej wiadomości oraz z newsa o dodatku Shadowkeep zostały oficjalnie potwierdzone podczas prezentacji na żywo.

Przejście Destiny 2 na model free-to-play ma skusić graczy do sprawdzenia tytułu. - Destiny 2 przechodzi na model free-to-play i zmierza na Steama - wiadomość - 2019-06-06
Przejście Destiny 2 na model free-to-play ma skusić graczy do sprawdzenia tytułu.

Dzisiaj o godzinie 19:00 odbędzie się zorganizowany przez firmę Bungie specjalny stream poświęcony grze Destiny 2. Z powodu pomyłki serwisu Engadget, który nieco przedwcześnie opublikował podsumowanie całej konferencji, już teraz wiemy, czego możemy się spodziewać po tym wydarzeniu.

Wraz z premierą dodatku Shadowkeep, planowaną na 17 września tego roku, podstawowa wersja gry zmieni nazwę na Destiny 2: New Light i przejdzie na model free-to-play. Tytuł w darmowej edycji posiadać ma całą zawartość, która ukazała się w pierwszym roku istnienia produkcji, włączając w to tryby, zadania oraz nagrody dostępne do zdobycia. Zmiana modelu ma na celu przyciągnięcie do Destiny 2 graczy z innych popularnych darmowych tytułów, takich jak np. Fortnite: Battle Royale.

Wraz ze zmianą modelu płatności produkcja w wersji PC ma zostać przeniesiona z usługi Battle.net na Steama. Twórcy udostępnią dotychczasowym graczom możliwość migracji wszystkich poczynionych postępów oraz zakupionych dodatków do nowej edycji w momencie premiery tytułu na platformie firmy Valve. Gra otrzyma również wsparcie dla funkcji cross-save pomiędzy edycjami na PC, Xboksa One i Google Stadia. Opcja, przynajmniej początkowo, nie będzie dostępna w Destiny 2 na PlayStation 4.

Twórcy chcą jak najbardziej ujednolicić grę na PC i konsolach, przez co w chwili przejścia na model free-to-play w Destiny 2 przestanie pojawiać się zawartość ekskluzywna dla poszczególnych platform. Niezależnie od miejsca, w którym gramy, będziemy mogli liczyć na to, że dostaniemy to samo i w tym samym momencie, co reszta użytkowników.