Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2019, 17:05

autor: AlexB

Nowa darmowa zawartość w AC Odyssey, CoD Modern Warfare z dedykowanymi serwerami i inne wieści

Dziś piszemy o premierze dodatku Wybawcy Uldum do gry Hearthstone, milionie subskrybentów Ninjy w serwisie Mixer, kolejnym epizodzie The Lost Tales of Greece w Assassin's Creed Odyssey oraz dedykowanych serwerach w Call of Duty: Modern Warfare. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera dodatku Wybawcy Uldum do gry Hearthstone

Wczoraj karcianka Hearthstone otrzymała nowy, szesnasty już dodatek, zatytułowany Wybawcy Uldum. W jego ramach firma Blizzard wprowadziła do swojej przebojowej gry nową kampanię fabularną oraz 135 nowych kart. Wśród nich możemy znaleźć Zadania, po wykonaniu których wzmocnimy moc specjalną naszego bohatera, potężne Plagi działające na wielu stronników w tym samym momencie oraz jednostki z umiejętnością Odrodzenie, dzięki której mogą one powrócić do walki z jednym punktem zdrowia po tym, jak zostaną zabite. Dokładny opis całej zawartości rozszerzenia znajdziecie w tym miejscu.

Pakiety z kartami z dodatku Wybawcy Uldum można zakupić zarówno za złoto zdobywane podczas zabawy, jak i za prawdziwe pieniądze. Dwie paczki kosztują 2,99 euro (około 13 złotych), siedem 9,99 euro (około 35 złotych), piętnaście 19,99 euro (około 86 złotych), czterdzieści 49,99 euro (około 216 złotych), a sześćdziesiąt 69,99 euro (około 302 złote).

Ninja z milionem subskrybentów w serwisie Mixer

Ninja bardzo dobrze radzi sobie po przeprowadzce z serwisu Twitch na zarządzany przez firmę Microsoft Mixer. Już pierwszego dnia mógł się pochwalić wysokimi wynikami oglądalności. Nie minął jeszcze tydzień, a już mamy ogłoszenie kolejnego sukcesu. Kanał popularnego streamera na Mixerze osiągnął bowiem pułap miliona subskrypcji. Uczyniło go to rzecz jasna jedną z czołowych postaci na rzeczonej platformie.

Nie wiadomo, za jaką sumę Ninja zgodził się porzucić Twitcha dla Mixera. Nieoficjalnie mówi się, że było to około 50 milionów dolarów. Sądząc jednak po tym, jak chętnie jest on oglądany, w dłuższej perspektywie inwestycja ta powinna być dla Microsoftu opłacalna.

Kolejny epizod The Lost Tales of Greece w Assassin's Creed Odyssey

Rozwój Assassin’s Creed Odyssey trwa. - Nowa darmowa zawartość w AC Odyssey, CoD Modern Warfare z dedykowanymi serwerami i inne wieści - wiadomość - 2019-08-07
Rozwój Assassin’s Creed Odyssey trwa.

W Assassin's Creed Odyssey zadebiutował kolejny darmowy epizod z cyklu The Lost Tales of Greece (w polskim tłumaczeniu Zapomniane greckie mity), zatytułowany Old Flames Burn Brighter (Stara miłość nie rdzewieje). Rozpoczyna się on, gdy do Kassandry bądź Alexiosa przychodzi list od Anais, dziewczyny poznanej w Kefalonii, z zaproszeniem na jej farmę w Arkadii. Aby uruchomić tę opowieść, trzeba osiągnąć rozdział piąty.

To nie koniec atrakcji zaplanowanych na ten miesiąc. 27 sierpnia do gry trafi tzw. Zestaw Ikarosa, w skład którego wejdzie nowe wyposażenie, łuk oraz wierzchowiec. W ciągu najbliższych kliku tygodni wydana powinna zostać również aktualizacja 1.5.0, która naprawi kilka bardziej irytujących błędów oraz przygotuje grunt pod premierę Wycieczki Krajoznawczej: Starożytna Grecja. Zmian doczeka się też Story Creator. Znajdzie się w nim między innymi możliwość włączenia trybu patrolowego postaciom niezależnym.

O sierpniowych nowościach w Assassin's Creed Odyssey przeczytacie na tej stronie.

Dedykowane serwery w Call of Duty: Modern Warfare

W najnowszym numerze czasopisma Game Informer (via Charlie INTEL) pojawiła się informacja, że Call of Duty: Modern Warfare będzie posiadało dedykowane serwery. Będą one dostępne dla wszystkich co jest istotne w obliczu informacji, że tytuł otrzyma funkcję cross-play między PC, PlayStation 4 oraz Xboksem One.

Z innych istotnych rzeczy, ostatnio na oficjalnym blogu marki PlayStation Joe Cecot ze studia Infinity Ward zdradził, że jeśli komuś wygodniej grać jest na myszce i klawiaturze, to będzie mógł je podłączyć do swojej konsoli PlayStation 4 i w ten sposób bawić się w Call of Duty: Modern Warfare. Ponadto twórcy potwierdzili obecność tzw. Tamagunchi, wariacji na temat popularnych na przełomie XX i XXI wieku zabawek Tamagotchi. Tamagunchi będzie można umieścić na nadgarstku sterowanej przez nas postaci w trybach wieloosobowych i dbać o „mieszkające” w nim wirtualne zwierzątko. W jaki sposób? Oczywiście poprzez zabijanie przeciwników. Im więcej wrogów wyeliminujemy, tym bardziej nasz podopieczny urośnie w siłę.

Przypominamy, że już w przyszłym miesiącu wystartuje otwarta beta Call of Duty: Modern Warfare. Więcej szczegółów na jej temat znajdziecie tutaj. Sama gra będzie miała swoją premierę 25 października tego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Tytuł otrzymał w Stanach Zjednoczonych kategorię wiekową M (czyli tylko dla dorosłych).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. The Last Spell
 2. Senran Kagura Peach Ball
 3. Main Assembly
 4. Story of Seasons: Friends of Mineral Town
 5. Dark Envoy
 6. Cyberpunk 2077
 7. Romance of the Three Kingdoms XIV
 8. Riverbond
 9. Ys IX: Monstrum Nox
 10. GNOG
 11. TerraGenesis
 12. Secret Government

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Hearthstone: Wybawcy Uldum zwiastun na premierę (PL)
 2. Total War: Three Kingdoms - Eight Princes zwiastun #1
 3. The Last Spell zwiastun #1
 4. Main Assembly zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 5. GreedFall zwiastun rozgrywki #1
 6. Exception zwiastun #1
 7. Dark Envoy zwiastun #1
 8. Chernobylite gamescom 2019 trailer
 9. Borderlands 3 Amara
 10. Anthem Kataklizm
 11. The Surge 2 Overcome, Upgrade, Survive
 12. The Sojourn zwiastun z datą premiery
 13. TerraGenesis zwiastun #1
 14. Secret Government zwiastun #1
 15. Pandemic: The Board Game zwiastun na premierę