Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4XONEPCPS5XSX
Okładka Dark Envoy (PS4)

Dark Envoy

Gra RPG autorstwa polskiego studia Event Horizon – autorów ciepło przyjętego Tower of Time. W Dark Envoy trafiamy do świata, gdzie magia ściera się z technologią; to, jak potoczy się historia przemierzających go bohaterów, zależy od dokonywanych przez nas wyborów.

RPG | fantasy | steampunk | widok izometryczny | taktyczne | na 2 osoby | polskie | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Find Your Next Game

Okładka Dark Envoy (PS4)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Envoy jest grą RPG, opracowaną przez niezależne polskie studio Event Horizon. Mowa o zespole, którego debiutanckim projektem było pokrewne gatunkowo i ciepło przyjęte przez graczy Tower of Time z 2018 roku. Źródłem inspiracji dla twórców podczas pracy nad omawianym projektem były serie Mass Effect, Divinity, XCOM oraz Dragon Age, a także gra FTL: Faster Than Light.

Fabuła

Dark Envoy przenosi nas do fantastycznego uniwersum, w którym magia ściera się z technologią, a ludzkie imperium spycha na margines przedstawicieli tak zwanych Starych Ras. Główni bohaterowie opowiedzianej tu historii, czyli Kaela oraz Kiros, postanawiają naprawić statek powietrzny swoich rodziców, by na jego pokładzie wyruszyć w podróż przez pełną niebezpieczeństw krainę.

Fabuła gry jest nieliniowa, a jej zakończenie, relacje bohaterów z innymi postaciami (wiele z nich decyduje się dołączyć do rodzeństwa) bądź nawet to, czy naszym podopiecznym w ogóle uda się przeżyć (a jeśli tak, to czy staną się herosami opiewanymi w pieśniach, czy też wyklętymi złoczyńcami) zależy od decyzji podejmowanych przez nas w toku rozgrywki.

Mechanika

W grze Dark Envoy akcję zazwyczaj obserwujemy z góry, choć mamy możliwość przemieszczania i obracania kamery. Świat gry został podzielony na regiony, pomiędzy którymi przemieszczamy się na pokładzie wyżej wspomnianego okrętu stanowiącego dla bohaterów mobilną bazę wypadową. Oprócz zadań popychających do przodu fabułę, na realizację czekają rozmaite misje poboczne; ich dopełnieniem są natomiast różnorodne wydarzenia. Odwiedzane przez nas lokacje, wśród których znajdziemy generowane proceduralnie lochy, zmieniają się wraz z upływem czasu bądź w wyniku podejmowanych przez nas decyzji.

Przemierzając je, często napotykamy oponentów, z którymi starcia toczą się w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą. Podczas potyczek kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wykazanie się zmysłem taktycznym oraz sprawne wykorzystywanie zdolności poszczególnych członków drużyny. W miarę postępów bohaterowie zdobywają punkty doświadczenia i awansują na kolejne poziomy; pomimo że na sprawdzenie czeka tu piętnaście klas, twórcy pozwalają nam na naukę umiejętności rozrzuconych na różnych „drzewkach”, w ten sposób zachęcając do eksperymentowania.

Multiplayer

Filarem gry Dark Envoy jest kampania fabularna, którą można ukończyć w pojedynkę lub w towarzystwie drugiego gracza przez Internet, w ramach trybu współpracy. Poza tym w grze pojawił się moduł PvP, gdzie możemy wystawić swoją drużynę przeciwko drużynom innych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dark Envoy

18+

Dark Envoy na nowym zwiastunie fabularnym
Dark Envoy na nowym zwiastunie fabularnym

wiadomość27 kwietnia 2021

Dark Envoy, izometryczna gra RPG polskiego studia Event Horizon, dostała pierwszy fabularny zwiastun. Trailer lekko zarysowuje dwójkę głównych bohaterów oraz ich stosunek do intrygującego, autorskiego świata fantasy, w którym magia ściera się z technologią.

Dark Envoy to nowe polskie RPG od twórców Tower of Time
Dark Envoy to nowe polskie RPG od twórców Tower of Time

wiadomość6 sierpnia 2019

Autorzy ciepło przyjętej gry Tower of Time zapowiedzieli następnego RPG-a. Mowa o grze Dark Envoy, która zabierze nas do świata, gdzie magia ściera się z technologią, a wśród źródeł inspiracji dla jej twórców można znaleźć serie Mass Effect, Divinity oraz Dragon Age.

PC
PS4
XONE
PS5
XSX