Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 8 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Spis treści

Pisałem już o tym, że w 2022 roku fani wielkich RPG nie powinni mieć (zgodnie ze wszystkimi znakami na niebie i ziemi) powodów do narzekań. Oprócz Starfielda czy Elden Ringa w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy będziemy też mogli zagrać w kilka mniejszych gier. Mniejszych przede wszystkim, jeżeli chodzi o budżet, ale wcale przez to nie mniej ciekawych. A w paru przypadkach mogących nawet przy dobrych wiatrach powalczyć o laury na najważniejszych branżowych imprezach. I przy okazji podbić serca fanów.

Dark Envoy

  1. Producent: Event Horizon
  2. Data premiery: 2022

Kiedy polskie studio wypuściło Tower of Time, nikt nie spodziewał się wielkiego sukcesu. Ot, kolejne niszowe RPG oferujące na początku drużynę złożoną z elfki łuczniczki i człowieka obrońcy. Wszyscy ci, którzy dali jednak szansę produkcji Event Horizon, otrzymali kawał niesamowicie klimatycznej historii, niebanalnych towarzyszy i co najmniej dwa plot twisty wywracające całą opowieść do góry nogami.

Nic dziwnego, że po tak dopracowanym, zarówno pod względem fabularnym czy mechanicznym, jak i estetycznym, tytule fani gdyńskiego studia oczekują opowieści przedstawionej z jeszcze większym rozmachem. I większych lokacji. I zadań pobocznych. I wyrazistych postaci.

O te ostatnie nie musimy się raczej martwić, bo w Dark Envoy ma powrócić Kaela, towarzyszka z Tower of Time, która w nowej produkcji wyruszy wraz z bratem (statkiem powietrznym rodziców) w podróż po tym pełnym magiczno-technologicznych dziwów uniwersum. Zgodnie z zapowiedziami twórców do dyspozycji graczy będzie aż 15 różnych klas, a drzewka umiejętności pozwolą na eksperymentowanie z rozwojem postaci. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów całego roku.

Warto czekać, bo:

  1. fabuła może być lepsza niż w niejednym wielkim RPG;
  2. gra zaoferuje ciekawą mechanikę walki;
  3. to polskie studio.
  1. Więcej o grze Dark Envoy

Marek Jura

Marek Jura

W 2016 ukończył filologię na UAM-ie. Od tamtej pory recenzuje dla GRYOnline.pl prozę, poezję, filmy, seriale oraz gry wideo. Pierwsze kroki w branży dziennikarskiej stawiał zaś jako newsman w lokalnym brukowcu. Prowadził własną firmę – projektował, składał, testował i sprzedawał planszówki. Opublikował kilka opowiadań, a także przygotowuje swój debiutancki tom wierszy. Trenuje sporty walki. Feminista, weganin, fan ananasa na pizzy, kociarz, nie lubi Bethesdy i Amazona, lubi Lovecrafta, Agentów TARCZY, P:T, Beksińskiego, Hollow Knigt, performance, sztukę abstrakcyjną, mody do gier i pierogi.

więcej

Nadchodzące gry RPG, na które nie czekacie, a powinniście
Nadchodzące gry RPG, na które nie czekacie, a powinniście

Nadchodzące miesiące będą wypełnione premierami. Nie wszystkie gry RPG da się jednak zauważyć. Na poniższej liście znajdziecie tytuły RPG, które warto mieć na uwadze.

Gry listopada 2022 - najgorętszy miesiąc roku?
Gry listopada 2022 - najgorętszy miesiąc roku?

Jeśli Wam zimno, rzućcie okiem na gry, które debiutują w tym miesiącu – od razu zrobi się Wam cieplej! Listopad wypełniony jest po brzegi głośnymi tytułami, ale również tymi mniejszymi, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet największe marudy!

10 kultowych gier RPG, które potrzebują remake’u
10 kultowych gier RPG, które potrzebują remake’u

Era wszędobylskich remake'ów nadal trwa, ale nadal nie doczekaliśmy się odświeżonych wersji wielu wybitnych, kulturowo uznanych gier RPG. Jakie "klasyki" powinny zostać jak najprędzej odrestaurowane? Oto nasze propozycje.