Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS4
Okładka Riverbond (PC)

Riverbond

Gra RPG typu hack-and-slash od niezależnego studia Cococucumber (twórcy Planet of the Eyes). W Riverbond wcielamy się w śmiałków przemierzających niebezpieczne krainy w poszukiwaniu przygód i łupów.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | na 2 osoby | indie | kooperacja | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran

Okładka Riverbond (PC)

data premiery gry:

9cze2019

PC XONE PS4

Riverbond to kolejna produkcja od niezależnego studia Cococucumber, znanego m.in. z wydanej w 2015 roku platformówki Planet of the Eyes. Tym razem jest to zabawny hack-and-slash przeznaczony na platformę PC, PS4 i XONE.

Mechanika

Tytuł jest czymś w rodzaju Bastionu połączonego z Castle Crashers i The Legend of Zelda. Gracze wcielają się w wojowników przemierzających rozmaite fantastyczne lokacje, w tym chociażby zaświaty, poziom inspirowany serią Pac-Man czy słynnym Q*bertem.

Naszym głównym celem jest eksploracja oraz walka z napotkanymi wrogami. Rozgrywka nie jest przesadnie skomplikowana, gdyż deweloperzy starali się uchwycić ducha starszych gier. System walki nie wymaga od graczy stosowania zaawansowanych taktyk czy uczenia się na pamięć skomplikowanych combosów. Zamiast tego liczy się szybka akcja i demolowanie otoczenia. Zbudowane z wokseli lokacje można bowiem niszczyć. Co prawda nie możemy roznieść w pył wszystkiego, ale nic nie stoi na przeszkodzie by np. roztrzaskać skały zagradzające dalszą drogę czy zwalić kilka kolumn.

Bohaterowie podczas starć używają rozmaitych broni. Mogą np. strzelać z pistoletów, machać mieczem czy korzystać z wybuchających beczek znajdujących się na niektórych poziomach i rzucać nimi w przeciwników.

Tryby gry

Rozgrywka ma zręcznościowy charakter i nastawiona jest przede wszystkim na dobrą zabawę w gronie znajomych. W związku z tym Riverbond w wersji na platformę PC, PS4 i XONE oferuje lokalny tryb co-op dla maksymalnie 4 osób.

Kwestie techniczne

Riverbond powstało przy użyciu technologii Unity. Silnik ten napędza szereg innych produkcji, w tym Endless Space 2 i SUPERHOT. Gra korzysta z prostego stylu graficznego – na ekranie obserwujemy kanciaste postacie poruszające się po kolorowych lokacjach ukazanych w rzucie izometrycznym. Deweloperzy zatroszczyli się jednak o bardziej zaawansowane efekty towarzyszące głównie wybuchom, ale przede wszystkim o utrzymanie lekkiego, humorystycznego klimatu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Riverbond

Wymagania wiekowe Riverbond

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Riverbond

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Dual Core 3.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 lub lepsza, 650 MB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 650 MB HDD, Windows 10

PC
XONE
PS4