Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 21 kwietnia 2022, 17:10

Amnesia: Rebirth od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną dwie gry - Amnesia: Rebirth oraz Riverbond. Obie produkcje będzie można odebrać do 28 kwietnia.

[Aktualizacja] Amnesia: Rebirth oraz Riverbond można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Just Die Already oraz Paradigm.

Przez minione siedem dni na platformie Epic Games Store dostępne za darmo były strategia turowa XCOM 2 oraz Insurmountable – nietypowy roguelike z elementami survivalu o wspinaczce górskiej. Obie te produkcje można jeszcze odebrać do godziny 17:00. Natomiast później, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oddane w ręce graczy zostaną kolejne dwie pozycje. Tym razem będą to Amnesia: Rebirth oraz Riverbond.

Amnesia: Rebirth to trzecia i jak na razie ostatnia odsłona popularnego w wielu kręgach cyklu pierwszoosobowych horrorów. Akcja tytułu rozgrywa się na algierskiej pustyni. Jako pozbawiona pamięci Tasi Trianon naszym zadaniem jest przeżycie w tym niesprzyjającym środowisku i odkrycie tajemnic związanych ze swoją przeszłością.

Rozgrywka w tytule polega na przemierzaniu kolejnych lokacji, zbieraniu przedmiotów i zapisków oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych. Od czasu do czasu musimy również przemknąć się za plecami groźnych potworów, którym nie sposób stawić czoła w konwencjonalnej walce.

Amnesia: Rebirth spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony mediów branżowych. Na platformie Metacritic pecetowa wersja może pochwalić się średnią ocen na poziomie 80/100 (na podstawie 54 recenzji). Tytuł nie oferuje polskiej wersji językowej.

Amnesia: Rebirth na platformie Epic Games Store

Natomiast Riverbond to gra RPG typu hack-and-slash, za stworzeniem której stoi niezależne studio Cococucumber. W ramach zabawy przemieszczamy się po rozmaitych fantastycznych lokacjach i prowadzimy starcia z przeciwnikami. Walki są szybkie i efektowne, a podlegające niszczeniu otoczenie dodatkowo je ubogaca.

Tytuł oferuje zabawę dla pojedynczego gracza, jak i kooperację dla maksymalnie czterech osób. Zawiera także polską wersję językową.

Riverbond na platformie Epic Games Store

Zarówno Amnesię: Rebirth, jak i Riverbond będzie można odebrać w Epic Games Store do 28 kwietnia. Gdy tylko oficjalnie dowiemy się, jaka pozycja (bądź pozycje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store
  2. Amnesia: Rebirth – poradnik do gry