Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4
Okładka Amnesia: Rebirth (PC)

Amnesia: Rebirth

Trzecia część popularnej serii pierwszoosobowych survival horrorów. W Amnesia: Rebirth wcielamy się w pozbawioną pamięci Tasi Trianon, która próbuje odkryć swoją przeszłość na algierskiej pustyni. Gra została opracowana przez twórców oryginału – studio Frictional Games.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | indie | Find Your Next Game

Okładka Amnesia: Rebirth (PC)

data premiery gry:

20paź2020

PC PS4

Amnesia: Rebirth to trzecia odsłona zapoczątkowanej w 2010 roku serii survival horrorów w konwencji FPP. W odróżnieniu od poprzedniej części, gra została stworzona przez studio Frictional Games, autorów Amnesia: Mroczny Obłęd oraz cyklu Penumbra.

Fabuła

Akcja Amnesia: Rebirth rozgrywa się na algierskiej pustyni. Nie jest to jednak fabularna kontynuacja gry Amnesia: A Machine for Pigs, lecz nowy tytuł w tym samym uniwersum. W trzeciej odsłonie serii wcielamy się w postać Tasi Trianon, która nic nie pamięta ze swojej przeszłości i wyrusza w przerażającą, pełną niebezpieczeństw przygodę.

Aby zajrzeć w głąb swojego umysłu i odpowiedzieć na nurtujące pytania o to, kim jest i jak się znalazła w samym centrum pustyni, bohaterka pokonuje liczne przeszkody, mierzy się ze swoim strachem, przezwycięża ból oraz ucieka i ukrywa się przed tajemniczą bestią. Walczy z wewnętrznymi słabościami i próbuje przetrwać.

Mechanika

Rozgrywka nie odbiega znacząco od standardów ustalonych przez poprzednie odsłony serii. Nadal mamy do czynienia z typową grą przygodową z elementami logicznymi i gęstą, mrożącą krew w żyłach atmosferą. Przemierzamy algierską pustynię, zaglądamy do spowitych mrokiem lokacji, zbieramy przedmioty i zapiski, które pozwalają nam poznać historię danego miejsca, oraz rozwiązujemy łamigłówki przybliżające nas do celu. W trakcie gry napotykamy również na potwory, z którymi jednak nie można podjąć walki. Aby przeżyć, Tasi musi się przed nimi chować i uciekać.

Kwestie techniczne

Amnesia: Rebirth powstała na najnowszej wersji autorskiego silnika (HPL Engine). Grafika została odpowiednio podrasowana i robi wrażenie grą świateł i cieni, które pozwoliły zbudować niepokojącą atmosferę. W budowaniu aury tajemniczości oraz napięcia pomaga również klimatyczna oprawa muzyczna wraz z wywołującymi ciarki na plecach odgłosami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do Amnesia: Rebirth

Klasyfikacja PEGI Amnesia: Rebirth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Amnesia: Rebirth

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 / AMD FX 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5750 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 / AMD Ryzen 5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 680 / Radeon RX 580 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit

sekret_mnicha Ekspert 29 kwietnia 2021

Nierówna grafika, nieco archaiczny gameplay, fajny klimat, a im dalej w las, tym lepiej. Ale jest tu Tak. Świetna. Historia. że bez problemu podwyższyłem ocenę. Trafiła do mnie mocno, jako do świeżo upieczonego ojca. Prawie tak dobra, jak SOMA. Brawo.

8.5
Amnesia: Rebirth dostała tryb przygodowy dla „cykorów”
Amnesia: Rebirth dostała tryb przygodowy dla „cykorów”

wiadomość30 marca 2021

Wydana w ubiegłym roku Amnesia: Rebirth doczekała się Trybu Przygodowego. Dzięki niemu poznacie historię gry odartą z utrudniających zabawę elementów horrorowych.

Amnesia: Rebirth jeszcze na siebie nie zarobiła. Na drodze stanął jej między innymi Cyberpunk 2077
Amnesia: Rebirth jeszcze na siebie nie zarobiła. Na drodze stanął jej między innymi Cyberpunk 2077

wiadomość16 marca 2021

Pamiętacie jeszcze Amnesię: Rebirth? Gra ukazała się w październiku poprzedniego roku, ale jeszcze nie udało się jej twórcom wyjść na plus. Mimo to są oni dobrej myśli.

Recenzje gry Amnesia Rebirth - dobry, choć zachowawczy horror
Recenzje gry Amnesia Rebirth - dobry, choć zachowawczy horror

wiadomość19 października 2020

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje i oceny gry Amnesia: Rebirth od studia Frictional Games. Wyłania się z nich obraz solidnego, choć nieco odtwórczego horroru, który oparto na rozwiązaniach wypracowanych jeszcze na potrzeby pierwszej części serii.

Amnesia: Rebirth - wymagania sprzętowe PC i nowy gameplay
Amnesia: Rebirth - wymagania sprzętowe PC i nowy gameplay

wiadomość16 października 2020

Studio Frictional Games udostępniło wymagania sprzętowe pecetowej wersji horroru Amnesia: Rebirth. Do sieci trafił również nowy materiał wideo z 17-minutowym gameplayem.

Gęsty klimat na gameplayu z Amnesia: Rebirth
Gęsty klimat na gameplayu z Amnesia: Rebirth

wiadomość2 października 2020

Kontynuacja horroru sprzed dekady coraz bliżej premiery. Amnesia: Rebirth prezentuje swoje mroczne zalety na pierwszym nagraniu z rozgrywki.

PC
PS4