Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4
Okładka Amnesia: Rebirth (PC)

Amnesia: Rebirth

Trzecia część popularnej serii pierwszoosobowych survival horrorów. W Amnesia: Rebirth wcielamy się w pozbawioną pamięci Tasi Trianon, która próbuje odkryć swoją przeszłość na algierskiej pustyni. Gra została opracowana przez twórców oryginału – studio Frictional Games.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | indie

Okładka Amnesia: Rebirth (PC)

data premiery gry:

2020

PC PS4

Amnesia: Rebirth to trzecia odsłona zapoczątkowanej w 2010 roku serii survival horrorów w konwencji FPP. W odróżnieniu od poprzedniej części, gra została stworzona przez studio Frictional Games, autorów Amnesia: Mroczny Obłęd oraz cyklu Penumbra.

Fabuła

Akcja Amnesia: Rebirth rozgrywa się na algierskiej pustyni. Nie jest to jednak fabularna kontynuacja gry Amnesia: A Machine for Pigs, lecz nowy tytuł w tym samym uniwersum. W trzeciej odsłonie serii wcielamy się w postać Tasi Trianon, która nic nie pamięta ze swojej przeszłości i wyrusza w przerażającą, pełną niebezpieczeństw przygodę.

Aby zajrzeć w głąb swojego umysłu i odpowiedzieć na nurtujące pytania o to, kim jest i jak się znalazła w samym centrum pustyni, bohaterka pokonuje liczne przeszkody, mierzy się ze swoim strachem, przezwycięża ból oraz ucieka i ukrywa się przed tajemniczą bestią. Walczy z wewnętrznymi słabościami i próbuje przetrwać.

Mechanika

Rozgrywka nie odbiega znacząco od standardów ustalonych przez poprzednie odsłony serii. Nadal mamy do czynienia z typową grą przygodową z elementami logicznymi i gęstą, mrożącą krew w żyłach atmosferą. Przemierzamy algierską pustynię, zaglądamy do spowitych mrokiem lokacji, zbieramy przedmioty i zapiski, które pozwalają nam poznać historię danego miejsca, oraz rozwiązujemy łamigłówki przybliżające nas do celu. W trakcie gry napotykamy również na potwory, z którymi jednak nie można podjąć walki. Aby przeżyć, Tasi musi się przed nimi chować i uciekać.

Kwestie techniczne

Amnesia: Rebirth powstała na najnowszej wersji autorskiego silnika (HPL Engine). Grafika została odpowiednio podrasowana i robi wrażenie grą świateł i cieni, które pozwoliły zbudować niepokojącą atmosferę. W budowaniu aury tajemniczości oraz napięcia pomaga również klimatyczna oprawa muzyczna wraz z wywołującymi ciarki na plecach odgłosami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Amnesia: Rebirth

Wymagania wiekowe Amnesia: Rebirth

18+

Wymagania sprzętowe Amnesia: Rebirth

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 / AMD FX 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5750 lub lepsza, 50 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Amnesia: Rebirth to nowa gra twórców SOMA
Amnesia: Rebirth to nowa gra twórców SOMA

wiadomość6 marca 2020

Studio Frictional Games zapowiedziało grę Amnesia: Rebirth, czyli kolejną odsłonę popularnej serii pierwszoosobowych horrorów. Produkcja zadebiutuje jesienią tego roku na PC oraz PlayStation 4.

Zbliża się zapowiedź kolejnej gry twórców SOMA. Zobacz nowy teaser
Zbliża się zapowiedź kolejnej gry twórców SOMA. Zobacz nowy teaser

wiadomość28 lutego 2020

Studio Frictional Games przygotowuje się do zapowiedzi nowego projektu. Twórcy takich gier jak SOMA i Amnesia: Mroczny Obłęd udostępnili dość tajemniczy teaser swojej kolejnej produkcji.

PC
PS4