Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2021, 22:42

Amnesia: Rebirth dostała tryb przygodowy dla „cykorów”

Wydana w ubiegłym roku Amnesia: Rebirth doczekała się Trybu Przygodowego. Dzięki niemu poznacie historię gry odartą z utrudniających zabawę elementów horrorowych.

W SKRÓCIE:
  • studio Frictional Games udostępniło Tryb Przygodowy w grze Amnesia: Rebirth;
  • pozwoli on poznać historię głównej bohaterki, Tasi Trianon, osobom, które boją się horrorów lub chcą oddać się bezstresowej rozrywce;
  • nowy tryb gry dostępny jest w formie darmowej aktualizacji na PC – za kilka tygodni ma ona również zawitać na PS4 i PS5.

Studio Frictional Games udostępniło dzisiaj za darmo Tryb Przygodowy w swojej najnowszej grze – Amnesia: Rebirth. Jak sugeruje nazwa, poznacie dzięki niemu przygotowaną przez twórców historię bez konieczności borykania się z co trudniejszymi elementami produkcji, takimi jak walki z potworami czy efekt ciemności. Aktualizacja pojawiła się już na PC, a za kilka tygodni ma się ukazać także na PS4 i PS5.

Zanim zaczniecie rzucać błotem, przypomnijcie sobie, że SOMA, czyli poprzednia gra szwedzkiego studia, również otrzymała podobny tryb. Safe Mode pozwalał przeżyć historię Simona Jarretta bez użerania się z wrogami. Tryb Przygodowy, który dodano do gry Amnesia: Rebirth, działa podobnie – potwory staną się agresywne dopiero, gdy je zdenerwujemy. Kierowana przez nas bohaterka, Tasi Trianon, nie będzie natomiast podatna na wstrząsające dźwięki i obrazy, które normalnie budziłyby w niej strach, zwiększając tym samym pasek poziomu ciemności. Nie muszę chyba dodawać, że jego napełnienie się oznacza śmierć. Zatem w Trybie Przygodowym gra stanie się o niebo łatwiejsza… choć do najtrudniejszych i tak nie należy.

Po co to i dla kogo? Jeden z deweloperów, Fredrik Olsson, twierdzi, że na dodaniu trybu przygodowego do Amnesii przede wszystkim skorzystają nowi gracze:

Wiemy, że wielu ludzi ma za słabe żołądki na horrory, ale podobają im się inne aspekty takich gier jak Amnesia: Rebirth. Dobra narracja, wciągająca historia, piękne widoki i, oczywiście, unikalna ścieżka dźwiękowa. Tryb Przygodowy pozwoli nowym graczom czerpać radość z tych elementów. (…) Tryb Oryginalny wciąż jest dostępny. Pomyśleliśmy po prostu, że będzie to fajna alternatywa dla niektórych osób.

Można więc powiedzieć, że wilk naje się do syta, a owca pozostanie cała. Zwłaszcza że rzecz jest całkowicie darmowa – wystarczy ściągnąć aktualizację. Zabawa w Trybie Przygodowym powinna pozwolić na dogłębne zwiedzenie algierskiej pustyni, na której rozgrywa się akcja trzeciej Amnesii, a także na poznanie kilku nowych zagadek, zebranie wszystkich przedmiotów i zapisków. Będzie to także interesująca opcja dla youtuberów, którzy preferują publikowanie podanych w filmowy sposób materiałów z przejścia gry. Możecie też użyć jednego z tych wyjaśnień, jeśli ktoś Wam zarzuci, że korzystacie z przygotowanego przez twórców ułatwienia, bo po prostu się boicie.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej