Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2021, 21:20

autor: Karol Laska

Twórcy Subnautica ujawniają grafikę koncepcyjną z nowej gry. To strategia SF

Charlie Cleveland, reżyser gry Subnautica, opublikował w sieci grafikę koncepcyjną zapowiadającą nowy projekt autorstwa jego i reszty deweloperów z Unknown Worlds Entertainment.

Unknown Worlds Entertainment, czyli firma odpowiedzialna między innymi za wydanie popularnego survivala pod tytułem Subnautica, pracuje nad nowym, jeszcze nienazwanym projektem. Ma to być strategia science fiction, a więc coś całkowicie innego od strony gatunkowej niż wyżej wspomniany sandbox. Na profilu twitterowym współwłaściciela wspomnianego przedsiębiorstwa, Charliego Clevelanda, można nawet zobaczyć grafikę koncepcyjną z gry. Ta od razu przywodzi na myśl klimaty znane z postapokaliptycznego Mad Maxa.

Kiedy mamy spodziewać się premiery? Tego na ten moment nie wiedzą chyba nawet sami deweloperzy. Dzieło jest jak na razie we wstępnej fazie produkcji, poszukiwani są artyści, którzy mogliby się zająć projektem postaci oraz świata gry od strony wizualnej. A nuż ktoś z Was dysponuje wymaganymi umiejętnościami i doświadczeniem, by spróbować swoich sił.

  1. Subnautica – poradnik do gry
  2. Strona internetowa Unknown Worlds Entertainment

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej