Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 14 kwietnia 2022, 17:00

XCOM 2 za darmo w Epic Games Store. Za tydzień Amnesia Rebirth [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną dwie pozycje - Insurmountable oraz XCOM 2. Obie będzie można odebrać do 21 kwietnia.

[Aktualizacja] Insurmountable oraz XCOM 2 można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Riverbond oraz Amnesia Rebirth.

Przez minione siedem dni użytkownicy platformy Epic Games Store mogli przypisywać do swoich kont dwie produkcje – polską przygodówkę FPP Zaginięcie Ethana Cartera, a także grę roguelike Rogue Legacy. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, bezpłatne egzemplarze obu tych tytułów można jeszcze odebrać do godziny 17:00 czasu polskiego. Natomiast później, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, udostępnione zostaną Insurmountable oraz XCOM 2.

Insurmountable to opracowana przez niezależne studio ByteRockers’ Games gra eksploracyjna z elementami survivalowymi. W ramach zabawy wcielamy się we wspinacza, którego zadaniem jest wdrapanie się na wierzchołki trzech coraz wyższych i trudniejszych, generowanych proceduralnie szczytów. Zanim przystąpimy do ataku na szczyt, musimy dokładnie obejrzeć górę, wybrać optymalne ścieżki itp. Koniec końców i tak jednak przyjdzie nam stawić czoła najróżniejszym przeciwnościom losu, na czele z brakiem tlenu, wygłodniałą zwierzyną, pogodą, przeszkodami terenowymi, wychłodzeniem, zmęczeniem i całą masą innych wydarzeń losowych.

W serwisie Metacritic Insurmountable ma średnią ocen z recenzji branżowych na poziomie 74/100 (na podstawie ośmiu opinii). Tytuł nie oferuje polskiej wersji językowej.

Insurmountable na platformie Epic Games Store

Z kolei XCOM 2 jest kolejną odsłoną kultowej serii turowych strategii, w których naszym zadaniem jest poprowadzenie organizacji dążącej do wyparcia z Ziemi kosmicznych najeźdźców. W trakcie rozgrywki toczymy taktyczne starcia, w których musimy wydawać rozkazy naszym podkomendnym (reprezentującym różne klasy i umiejętności), uważnie planować kolejne posunięcia na mapie świata i wybierać miejsca, w które chcemy uderzyć. Ponadto konieczne jest także dbanie o rozwój siatki ruchu oporu, rozbudowę bazy wypadowej czy badanie nowych technologii.

Pecetowa wersja XCOM 2 może pochwalić się średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 88/100 (na podstawie 104 recenzji). Tytuł zawiera polską wersję językową (obejmującą tylko napisy).

XCOM 2 na platformie Epic Games Store

Insurmountable oraz XCOM 2 będzie można odebrać za darmo na platformie Epic Games Store do 21 kwietnia. Gdy tylko oficjalnie dowiemy się, jaka pozycja (lub pozycje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store
  2. XCOM 2 – poradnik do gry