Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2019, 12:37

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Hideo Kojima o przyszłości gier i platformach streamingowych

Na tegorocznym konwencie Comic-Con w San Diego Hideo Kojima wypowiedział się na temat przyszłości gier oraz platform streamingowych. Zostały również ujawnione grafiki, które będą znajdować się na pudełkach oraz steelbookach Death Stranding.

Czy Death Stranding okaże się wielkim sukcesem Hideo Kojimy? - Hideo Kojima o przyszłości gier i platformach streamingowych - wiadomość - 2019-07-23
Czy Death Stranding okaże się wielkim sukcesem Hideo Kojimy?

Hideo Kojima wziął udział w panelu nazwanym „Master Storyteller” na tegorocznym konwencie Comic-Con w San Diego, gdzie rozmawiał o swoim najnowszym dziele Death Stranding oraz przyszłości gier komputerowych. Wraz ze swoim przyjacielem i reżyserem Nicolasem Windingiem Refnem poruszył kwestię zacierających się granic pomędzy grami i filmami. Według niego platformy streamingowe dadzą ogromne możliwości tworzenia interaktywnych produkcji.

Jak twierdzi Kojima, w przeciągu najbliższych pięciu lat wszystko się zmieni. Sposób, w jaki dzielimy się filmami, muzyką, grami, oraz postrzeganie ich bardziej jako sztuki. Refn dodał od siebie, że w dzisiejszych czasach internet zmienił wartość kreatywności w społeczeństwie. Teraz nie istnieją granice, które powstrzymałyby kogoś przed dzieleniem się swoimi pracami z innymi. Platformy streamingowe mają ułatwić twórcom docieranie do większej ilości graczy i tworzenie produkcji, które jeszcze bardziej zacieśnią granice pomiędzy filmem a grą.

Kreatywność to wy. Wszyscy możemy tworzyć, ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi. Internet pozwala nie tylko na tworzenie, ale również na dzielenie się swoją twórczością z innymi.

Kojima powiedział również, że nie widzi sensu w tworzeniu czegoś, co już istnieje. On sam chce pracować nad rzeczami, które będą inspirować ludzi i o których ciężko będzie zapomnieć. Japoński twórca znany jest z produkowania gier komputerowych z dłuższymi cut scenkami nadającymi jego tytułom bardziej filmowy charakter. Oprócz tego lubi pracować z różnymi scenarzystami czy aktorami z Hollywood jak Guillermo del Toro czy Refn. Co ciekawe Hideo wspomniał, że początkowo do współpracy przy Death Stranding został mu zaproponowany Keanu Reeves, jednak ostatecznie zdecydował się na pracę z Madsem Mikkelsenem.

Kojima ujawnił również grafiki, które znajdą się na pudełkach standardowej edycji gry oraz steelbookach zawartych w edycji kolekcjonerskiej. Obie możecie zobaczyć poniżej.

Standardowa edycja gry.
Standardowa edycja gry.
Steelbook Death Stranding.
Steelbook Death Stranding.

Death Stranding będzie miało swoją premierę 8 listopada 2019 roku na konsolach PlayStation 4. Standardowa wersja w przedsprzedaży kosztuje 289 złotych, a Deluxe 329 złotych. Istnieje również spora szansa, że produkcja ukaże się na komputerach osobistych.