Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 lipca 2019, 12:13

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC

Marvel zaszalał podczas tegorocznego Comic-Conu, firma ujawniła daty premier filmów i seriali na następne dwa lata, zapowiedziała powrót Blade’a oraz ogłosiła, że w następnej części Thora w tytułową postać wcieli się Natalie Portman.

Wraz z premierą Spider-Man: Daleko od domu dobiegła końca trzecia faza filmowego uniwersum Marvela. Podczas panelu zorganizowanego na konwencie Comic-Con zaprezentowano plany odnośnie przyszłości marki i są one szalenie ambitne.

  1. Marvel – strona oficjalna

Filmy

Black Widow – 1 maja 2020 r.

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC - ilustracja #1

Następnym filmem Marvela będzie Black Widow. Produkcja trafi do kin 1 maja przyszłego roku. Na Comic-Conie pokazano pierwszy zwiastun (który raczej nie zostanie udostępniony poza panelem). W nim fani mogli zobaczyć m.in. sekwencję walki między tytułową bohaterką a jej siostrą graną przez Florence Pugh.

Film osadzony jest krótko po wydarzeniach z Captain America: Civil War. Potwierdzono także, że Czarna Wdowa zmierzy się z Taskmasterem.

Eternals - 6 listopada 2020 r.

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC - ilustracja #2

Drugim filmem Marvela w przyszłym roku będzie Eternals, który trafi na ekrany 6 listopada. W produkcji wystąpi m.in. Angelina Jolie, Richard Madden, Salma Hayek oraz Ma Dong-Seok.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings - 12 lutego 2021 r.

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC - ilustracja #3

Z kolei 2021 rok otworzy Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Film zadebiutuje 12 lutego, a tytułowego superbohatera zagra Simu Liu. Jego przeciwnikiem będzie Mandaryn, w którego wcieli się Tony Leung Chiu-wai. W obsadzie znajdzie się również Awkwafina.

Doctor Strange and the Multiverse of Madness – 7 maja 2021 roku

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC - ilustracja #4

Drugim filmem Marvela w 2021 roku będzie Doctor Strange and the Multiverse of Madness, który trafi na ekrany kin 7 maja. Reżyser Scott Derrickson zdradził, że projekt utrzymany będzie w klimacie horroru. Istotną rolę w fabule ma odegrać Scarlet Witch grana przez Elizabeth Olsen.

Thor Love and Thunder – 5 listopada 2021 r.

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC - ilustracja #5

Z kolei 5 listopada 2021 roku zadebiutuje Thor Love and Thunder. Film wyreżyseruje Taika Waititi (Thor: Ragnarok), a Natalie Portman powróci jako Jane Foster. Tym razem to ona jednak stanie się Thorem, choć w produkcji nie zabraknie także Chrisa Hemswortha.

Film bazować będzie na komiksowym cyklu The Mighty Thor autorstwa Jasona Arona. Istotną rolę w fabule odegrać ma także Walkiria, grana przez Tessę Thompson.

Blade

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC - ilustracja #6

W planach jest również nowy Blade, choć w przypadku tego projektu nie podano daty premiery. Nie jest też do końca jasne, czy będzie to film, czy serial. Ujawniono za to, że w tytułowego łowcę wampirów wcieli się Mahershala Ali. Po zdobyciu Oskara za rolę w Green Book aktor umówił się na spotkanie z zarządzającym uniwersum Marvela producentem Kavinem Feige’em i poprosił go właśnie o tę rolę.

Warto zauważyć, że wybór aktora pokazuje, iż Disney nie traktuje seriali Netfliksa zbyt poważnie. Mahershala Ali wcielił się bowiem w Cottonmoutha w pierwszym sezonie Luke’a Cage’a.

Inne projekty filmowe

Podczas panelu poinformowano również, że w planach są takie filmy jak Guardians of the Galaxy 3, Captain Marvel 2, Black Panther 2, Mutants oraz Fantastic Four. Nie zdradzono jednak żadnych konkretów odnośnie tych projektów.

Seriale

Marvel szykuje również szereg seriali telewizyjnych, które trafią na serwis streamingowy Disney+.

The Falcon and the Winter Solider – jesień 2020 r.

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC - ilustracja #7

Jesienią przyszłego roku zadebiutuje The Falcon and the Winter Solider. Akcja produkcji osadzona będzie po wydarzeniach z filmu Avengers: Endgame. Poza tytułowymi bohaterami w serialu zobaczymy znanego z Captain America: Civil War Zemo, w którego ponownie wcieli się Daniel Bruhl.

WandaVision - wiosna 2021 r.

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC - ilustracja #8

Z kolei wiosną 2021 roku w Disney+ ukaże się serial WandaVision. Wydarzenia z tej produkcji będą powiązane z fabułą filmu Doctor Strange and the Multiverse of Madness.

W serialu Scarlet Witch oraz Vision spotkają m.in. superbohaterkę Monicę Rambeau graną przez Teyonah Parris.

Loki – wiosna 2021 r.

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC - ilustracja #9

Wiosną 2021 roku w Disney+ zadebiutuje również serial Loki. Jedyne, co na razie o nim wiadomo, to fakt, że jego akcja osadzona będzie po wydarzeniach z Avengers: Endgame. W postać wcieli się znany z filmów aktor Tom Hiddleston, który stwierdził, że nie może się doczekać rozpoczęcia prac nad tym projektem.

Hawkeye - jesień 2021 r.

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC - ilustracja #10

W planach jest także serial Hawkeye, który trafi na Disney+ jesienią 2021 r. Biorąc pod uwagę, że do premiery pozostały ponad dwa lata, nie jest specjalnym zaskoczeniem, że nie podano wielu konkretów odnośnie tej produkcji. Wiemy jedynie, że istotną rolę w fabule odegra postać łuczniczki Kate Bishop.

What If... - lato 2021 r.

Blade powróci, Thor będzie kobietą i inne ciekawostki Marvela z SDCC - ilustracja #11

Plany Disneya nie ograniczają się do projektów aktorskich. Na Comic-Conie zapowiedziano również animowany serial What If...

Kreskówka będzie prezentowała historie z alternatywnych wersji uniwersum Marvela, a głosu postaciom udzieli wielu aktorów znanych z filmów tej marki.