Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2019, 14:32

Rekordowa pula nagród w historii e-sportu na turnieju Dota 2

Pula nagród w turnieju Dota 2 The International 2019 właśnie pobiła rekord ustanowiony na mistrzostwach świata w Fortnite. Kwota przekroczyła już 30 mln dolarów i dalej rośnie.

Kto w tym roku zgarnie główną nagrodę? - Rekordowa pula nagród w historii e-sportu na turnieju Dota 2 - wiadomość - 2019-07-23
Kto w tym roku zgarnie główną nagrodę?

The International to jeden z najważniejszych turniejów organizowanych dla graczy Dota 2. Osiemnaście drużyn zmierzy się podczas trwających dziesięć dni potyczek i powalczy o główną nagrodę. Jest ona prawie w całości ufundowana przez fanów – 25% zysków ze sprzedaży przepustek bitewnych trafia do puli nagród. Jej początkowa wartość wynosiła zaledwie 1,6 mln dolarów, a dzięki sprzedaży przepustek wzrosła już do ponad 30 mln.

To rekordowa liczba w historii e-sportu, która pobiła rekord ustanowiony na mistrzostwach świata w Fortnite. Na zebranie takiej kwoty wystarczyło 74 dni, a do końca zbiórki zostało ich 35. Można więc śmiało przypuszczać, że pula nagród jeszcze trochę wzrośnie. Zwłaszcza, że w porównaniu do zeszłego roku w tym przepustka jest atrakcyjniejsza i bardziej warta zakupu. The International 2019 rozpocznie się 15 sierpnia w Szanghaju.

A mama mówiła, że granie w gry nie ma żadnej przyszłości.
A mama mówiła, że granie w gry nie ma żadnej przyszłości.