Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość kompendia 2 maja 2015, 13:30

Dota 2 - ruszyła sprzedaż Compendium, Valve liczy na 15 mln USD

Jak co roku ruszyła sprzedaż Kompendium - wirtualnej książki na temat zawodów The International, które odbędą się w sierpniu. Wraz z postępami w zbiórce odblokowywane będą kolejne bonusy dla graczy.

Firma Valve nie rezygnuje z trwającej od 2013 roku tradycji i nadchodzące mistrzostwa w Dota 2, The International, także napędzi w części z pieniędzy zdobytych poprzez sprzedaż Kompendium. Wirtualna książka zbierze w sobie wszystkie najważniejsze informacje na temat tego turnieju, a im więcej osób ją kupi, tym więcej bonusów otrzymają jej posiadacze.

Valve nie brakuje pewności siebie – twórcy Dota 2 uważają, że mogą zebrać nawet 15 milionów dolarów. - Dota 2 - ruszyła sprzedaż kompendium, Valve liczy na 15 milionów dolarów - wiadomość - 2015-05-03
Valve nie brakuje pewności siebie – twórcy Dota 2 uważają, że mogą zebrać nawet 15 milionów dolarów.

Jednym z podstawowych celów sprzedaży Kompendium jest zwiększenie puli nagród w zbliżających się zawodach – zostanie na nie przeznaczone 25% ze zdobytej sumy, co, biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie, da naprawdę pokaźną kwotę. W tym momencie w niecałą dobę od startu zbiórki gracze przeznaczyli na zakup tego wirtualnego przedmiotu niemalże 4 miliony dolarów. Duży wpływ na zainteresowanie akcją ma z pewnością fakt, że każdy posiadacz Kompendium, wraz z osiągnięciem kolejnych ustalonych przez Valve sum, otrzymuje kolejne bonusy. Na razie gracze mogą m.in. typować, które drużyny zostaną zaproszone do udziału w turnieju, zdobywać nowe, unikalne przedmioty oraz wybierać zawodników, którzy zagrają w meczu gwiazd. To jednak dopiero początek – ostatnia kwota, którą zamierza osiągnąć amerykańska firma, to 15 milionów dolarów (w poprzednim roku początkowo było to „zaledwie” 6 milionów – choć później suma znacznie wzrosła). Jeśli uda się do niej dojść, posiadacze Kompendium otrzymają długi komiks oraz specjalną broń.

The International 2015 ma trwać od 3 do 8 sierpnia w amerykańskim Seattle, a weźmie w nim udział szesnaście zespołów. Jeżeli chcecie wspomóc Valve w finansowaniu puli nagród, wystarczy udać się pod ten adres i zakupić interesujący nas przedmiot – podstawowa wersja kosztuje 9,29 euro (około 37 złotych), jednak można także kupować punkty odblokowujące kolejne poziomy Kompendium.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dota 2
  2. Recenzja gry Dota 2 – MOBA dla wymagających