Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2019, 09:13

autor: Vergil

Zapowiedź nowego Homeworlda na dwudzieste urodziny serii? [Aktualizacja]

Wygląda na to, że firma Gearbox Software przygotowuje się do zapowiedzi nowej części serii Homeworld, której stworzenie przypadnie autorom Homeworld: Deserts of Kharak, czyli studiu Blackbird Interactive. Okazja jest doskonała, gdyż we wrześniu minie dwadzieścia lat od premiery pierwszej odsłony cyklu.

AKTUALIZACJA:

Najwyraźniej nasze wczorajsze przypuszczenia nie rozminęły się z rzeczywistością, a firmy Gearbox Software oraz Blackbird Interactive w istocie mają dla graczy ogłoszenie z okazji dwudziestych urodzin serii Homeworld. O tym, co to takiego, dowiemy się 30 sierpnia o 22:30 polskiego czasu, kiedy to rozpocznie się panel firmy Gearbox Software na tegorocznym PAX West.

Pod koniec września minie dwadzieścia lat od premiery pierwszej odsłony cyklu Homeworld. Najwyraźniej z tej okazji firma Gearbox Software i studio Blackbird Interactive przygotowują się do zapowiedzi nowej gry spod tego szyldu.

Najpierw szef tej pierwszej – Randy Pitchford – opublikował na swoim twitterowym profilu wpis, w którym pyta fanów, czy jego ekipa powinna w jakiś sposób świętować dwudzieste urodziny serii. Wyżej wspomniane studio odpowiedziało na niego, stwierdzając, że to „genialny pomysł”. Nieco później na twitterowym profilu serii wystosowano do graczy enigmatyczny komunikat o „nadchodzącej transmisji”, okraszony obrazkiem prezentującym odległą galaktykę. Wiadomość może budzić skojarzenia ze słynnym *beep* od CD Projekt Red, a chyba wszyscy pamiętają, co wydarzyło się później...

Kiedy zatem doczekamy się zapowiedzi nowego Homeworlda? Otóż firma Gearbox Sofware potwierdziła już swój udział w tegorocznym PAX West; jej panel został zaplanowany na 30 sierpnia, na 22:30 polskiego czasu. Kto wie, może Borderlands 3 nie jest jedyną produkcją z jej portfolio, o której opowiedzą nam Randy Pitchford i spółka?

Przypomnijmy jeszcze, że Gearbox Software posiada prawa do marki Homeworld od kwietnia 2013 roku. Od tamtej pory gracze otrzymali kompilację Homeworld Remastered Collection, a także bardzo ciepło przyjętego RTS-a pod tytułem Homeworld: Deserts of Kharak, opracowanego właśnie przez studio Blackbird Interactive. Warto również zaznaczyć, że mowa o zespole założonym przez byłych członków ekipy Relic Entertainment, w tym ludzi odpowiedzialnych wcześniej za rozwój tej kultowej serii.

Przez dwadzieścia lat cykl Homeworld doczekał się statusu kultowego. - Zapowiedź nowego Homeworlda na dwudzieste urodziny serii? [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-08-21
Przez dwadzieścia lat cykl Homeworld doczekał się statusu kultowego.
  1. Oficjalna strona internetowa firmy Gearbox Software
  2. Oficjalna strona internetowa studia Blackbird Interactive
  3. Recenzja gry Homeworld: Deserts of Kharak – pustynia godna kosmosu