Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2019, 11:54

Dziś premiera dodatku The Sims 4: Kraina magii

Doczekaliśmy się wreszcie premiery The Sims 4: Realm of Magic, czyli dodatku wprowadzającego do gry elementy związane z magią i pozwalającego naszym simom na przeżycie przygód podobnych do tych z książek o Harrym Potterze.

Na razie Krainę magii mogą zwiedzić wyłącznie gracze pecetowi. - Dziś premiera dodatku The Sims 4: Kraina magii - wiadomość - 2019-09-10
Na razie Krainę magii mogą zwiedzić wyłącznie gracze pecetowi.
THE SIMS 4: KRAINA MAGII W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: EA Maxis
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: symulacja
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC: 10 września 2019 r.
  6. Data premiery na konsolach: 15 października 2019 r.

Nadszedł dzień premiery The Sims 4: Kraina magii (ang. The Sims 4: Realm of Magic), czyli kolejnego rozszerzenia do czwartej odsłony popularnego cyklu. Dzisiejszy debiut dotyczy wyłącznie wersji pecetowej. Gracze konsolowi muszą poczekać do 15 października, kiedy to dodatek trafi na Xboksa One i PlayStation 4.

Z pierwszych wrażeń fanów wynika, że Kraina magii jest pozycją godną zainteresowania dla posiadaczy podstawowej wersji The Sims 4. Chwalona jest obszerna nowa zawartość oraz spory zestaw dodatkowych mechanik. Krytykowany jest za to fakt, że zaklęcia i eliksiry sprawiają, iż podstawowe problemy simów, takie jak brak pieniędzy czy głód, w praktyce przestają mieć znaczenie, czyniąc rozgrywkę zbyt łatwą.

Przypomnijmy, że The Sims 4 zadebiutowało w 2014 roku na PC. Gracze konsolowi musieli na swoje wersje poczekać trzy lata, gdyż dopiero w 2017 r. gra trafiła na Xboksa One i PlayStation 4.

Pomimo faktu, że The Sims 4 będzie obchodziło wkrótce piąte urodziny, gra nadal cieszy się wielką popularnością. Firma Electronic Arts niedawno poinformowała, że w drugim kwartale tego roku liczba osób grających w czwartą części serii powiększyła się o 7 mln osób.

Warto na koniec wspomnieć, że premiera Krainy Magii nie jest jedyną wrześniową atrakcją, jaką przygotowali autorzy. W zeszłym tygodniu ukazała się aktualizacja z nową zawartością, zainspirowaną kulturą islamu.

  1. Oficjalna strona gry