Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2021, 10:35

Battlefield 6 może oferować rozbudowany system zniszczeń; część multiplayera za darmo

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat Battlefielda 6. Tym razem dowiadujemy się, że ma pojawić się zaawansowany system zniszczeń, przebudowane składy oraz podział na sezony i Battle Pass.

W SKRÓCIE:
  1. Według nieoficjalnych informacji Battlefield 6 ma zaoferować rozbudowany system zniszczeń.
  2. Przebudowany zostanie także system składów i zarządzania nimi.
  3. Gra ma częściowo być darmowa, a deweloperzy będą wypuszczali co sezon nowe Battle passy.

Battlefield 6 może zaoferować niespotykany do tej pory w serii system zniszczeń, rozbudowane opcje zespołowe oraz wspólną rozgrywkę sieciową, niezależną od platformy, na której kupimy ten tytuł.

Nowe informacje na temat nadchodzącej szóstej odsłony serii Battlefield ponownie pochodzą od insidera Toma Hendersona, który już wcześniej zdradził m.in., że BF6 będzie mocno inspirowany Battlefieldem 3 i studio DICE wykorzysta moc, jaką przynoszą konsole nowej generacji.

Tym razem dowiadujemy się, że DICE planuje zaimplementować opcję crossplay, dzięki której na serwerach znajdą się gracze z PC, Xboksa Series X|S oraz PS5. Możliwe ma być nawet dopuszczenie ludzi grających na PS4 i Xboksie One, jeśli takowe wersje powstaną. Electronic Arts ma także plan, jak zadbać o to, by tytuł mógł pochwalić się dużą bazą graczy. Według Hendersona, część trybu sieciowego ma zostać udostępniona za darmo. Battlefield 6 ma także zaoferować Battle Passa, który zmieniałby się wraz z sezonami co kilka tygodni.

W powyższym materiale wideo poruszono także nowości, które mają rzekomo pojawić się w rozgrywce. Jak zdradza Henderson, DICE planuje rozbudować system czteroosobowych składów i połączyć je z plutonami, którymi zarządzać będzie dowódca. W skład plutonu wejść mają 3-4 składy. Planowany przez deweloperów system powstaje, by umożliwić lepsze zarządzanie drużynami, gdy zwiększy się liczba graczy na serwerze.

Wspomniany został także usprawniony system zniszczeń, nazwany „lewolucją na sterydach”. Według informatora, będziemy mogli zrównać z ziemią prawie wszystkie budynki na mapie (poza tymi, które są ważne z punktu widzenia celów misji). „Lewolucję” przepisano, by całość liczona była w czasie rzeczywistym, odchodząc jednocześnie od wcześniej animowanych skryptów odpalających się w odpowiednich momentach.

Na ile prawdziwe są te plotki, zobaczymy wiosną, kiedy Electronic Arts zapowie nową odsłonę serii Battlefield. Według oficjalnych informacji, tytuł do sprzedaży trafi pod koniec tego roku.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield