Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2021, 09:04

Battlefield 6 zostanie zapowiedziany wiosną; gra wykorzysta moc PS5 i Xbox Series X

Battlefield 6 zostanie ujawniony na wiosnę tego roku, z premierą zaplanowaną na okres świąteczny. Tytuł wykorzysta w pełni moc nowych konsol, oferując największe w serii potyczki sieciowe.

W SKRÓCIE:
  1. Battlefield 6 zostanie ujawnione światu wiosną tego roku. Premierę zaplanowano na okres świąteczny 2021.
  2. Gra zaoferuje potyczki na niespotykaną do tej pory w serii Battlefield skalę, w pełni wykorzystując moc nowej generacji konsol.

Battlefield 6 będzie największą grą z całej serii, wykorzystującą moc nowej generacji konsol. Taka zapowiedź padła z ust Andrewa Wilsona, szefa Electronic Arts, podczas konferencji dla inwestorów, która odbyła się kilka godzin temu.

Wcześniejsze pogłoski na temat najnowszej odsłony serii Battlefield wskazywały, że BF6 może pójść w kierunku 128 graczy na serwerze. Zestawiając to z wypowiedziami przedstawicieli Electronic Arts, możemy wywnioskować, że faktycznie się tak stanie. Wilson potwierdził także skoncentrowanie się na konsolach nowej generacji i planach ewolucji całej marki oraz wzniesienie jej na kolejny poziom jakości.

Planujemy podzielić się naszymi planami dotyczącymi nadchodzącego roku fiskalnego w najbliższych miesiącach, wliczając w to nowego Battlefielda. Seria powróci do operacji wojskowych na dużą skalę, oferując niespotykaną wcześniej liczbę graczy przy wykorzystaniu możliwości, jakie niosą ze sobą konsole nowej generacji. Nowa odsłona serii wyniesie na wyższy poziom dotychczasowe elementy - rozmiar i interaktywność map, liczbę graczy oraz pojazdów i broni. Zespół bardzo mocno pracuje, wyprzedzając wyznaczane przez siebie cele. - powiedział Wilson w wystąpieniu do inwestorów.

Battlefield 6 zostanie ujawniony wiosną tego roku, a premiera jest planowana na okres świąteczny 2021 roku. Jeśli wierzyć ostatnim plotkom, to produkcja zaoferuje dobór graczy w trybie sieciowym biorąc pod uwagę ich umiejętności (tzw. SBMM, Score Based Match Making), usprawniając formułę znaną z najnowszych odsłon serii Call of Duty.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield