Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2021, 08:25

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 ma groźną lukę. Uwaga na mody z niepewnych źródeł [Aktualizacja]

Modder o ksywie PixelRick wykrył niebezpieczną lukę w grze Cyberpunk 2077. W przypadku zainstalowania modyfikacji ze złośliwym kodem może ona pozwolić hakerowi na przejęcie kontroli nad komputerem gracza.

Aktualizacja:

Studio CD Projekt RED potwierdziło istnienie luki opisanej we wczorajszych doniesieniach i poinformowało, że problem zostanie wyeliminowany tak szybko, jak to będzie możliwe.

Oryginalna treść:

W SKRÓCIE:

  1. luka znaleziona w Cyberpunku 2077 może pozwolić hakerowi na przejęcie kontroli nad naszym komputerem, gdy zainstalujemy moda ze złośliwym kodem;
  2. zagrożenie dotyczy też konsoli PlayStation 4;
  3. deweloperzy zostali poinformowani o problemie.

Wygląda na to, że mody do Cyberpunka 2077 mogą korzystać z groźnej luki, która w teorii umożliwia hakerom przejęcie kontroli nad komputerem gracza, gdy wgra on do katalogu gry plik ze złośliwym kodem. Problem został wykryty przez użytkownika o ksywie PixelRick, będącego członkiem zespołu Red Tools Team. Poinformował on o swoim odkryciu zarówno społeczność modderską, jak i deweloperów ze studia CD Projekt RED (niestety luka nie została wyeliminowana w ostatniej aktualizacji, choć twórcy wiedzą o niej od tygodnia).

Znane modyfikacje z potwierdzonych źródeł powinny być bezpieczne, ale zalecamy ostrożność przy ściąganiu zupełnie nowych rzeczy, a także zapisanych stanów gry innych użytkowników. Szczególnie uważni bądźcie pobierając pliki z mało znanych serwisów lub linków podrzucanych w różnego rodzaju komentarzach. Co ciekawe, zagrożenie może dotyczyć także konsoli PlayStation 4 (choć w znacznie bardziej ograniczonym zakresie).

Wyeliminowanie luki jest naprawdę proste – wystarczy dosłownie zmienić jedną z wartości z 511 na 255 – więc można się spodziewać, że prędzej czy później doczekamy się stosownej łatki. Tymczasowym rozwiązaniem problemu może być zainstalowanie najnowszej wersji moda CyberEngineTweaks, który znajdziecie w serwisie GitHub (oczywiście robicie to na własną odpowiedzialność), ale najbezpieczniej będzie po prostu unikać przez jakiś czas modów do Cyberpunka 2077.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  3. Cyberpunk 2077 – poradnik
  4. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna