Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2021, 09:13

autor: Aquma

EA jest spokojne o przyszłość BioWare

Prezes Electronic Arts przyznał, że studio BioWare miało ostatnio pewne problemy i przytrafiło mu się kilka nieudanych projektów. Andrew Wilson podkreślił jednak, że jest spokojny o przyszłość kanadyjskiego dewelopera.

W SKRÓCIE:

  1. Andrew Wilson jest spokojny o przyszłość BioWare, pomimo kiepsko przyjętych gier i odejść kluczowych deweloperów;
  2. jego zdaniem rotacja pracowników jest czymś normalnym w tej branży.

W czasie kwartalnej rozmowy z inwestorami prezes firmy Electronic Arts – Andrew Wilson – przekazał, że pomimo ostatnich problemów studia BioWare jest spokojny o jego przyszłość (via PC Gamer).

To niesamowite studio, w którym pracują niesamowici ludzie, którzy wykonują niesamowitą pracę. Myślę, że z zewnątrz widać było pewne potknięcia, jeśli chodzi o to, co stworzyli w ciągu ostatnich kilku lat, ale było to wynikiem istniejącego w studiu, głębokiego nacisku na innowacyjność i kreatywność. Jesteśmy bardzo, bardzo pewni ich przyszłości, i rozmawialiśmy już o ich przyszłych grach, takich jak Dragon Age czy Mass Effect – powiedział Andrew Wilson.

Kanadyjska firma, odpowiedzialna m.in. za stworzenie legendarnych serii gier RPG Baldur’s Gate, Mass Effect i Dragon Age, nie ma ostatnio dobrej passy. Przytrafiły jej się dwa nieudane (lub nie do końca udane) projekty, w postaci Mass Effect: Andromeda oraz Anthem. Co gorsza, ze studia odeszło kilku znanych deweloperów, takich jak Casey Hudson oraz Mark Darrah (a nieco wcześniej także Fernando Melo, Drew Karpyshyn czy Ben Irving). Andrew Wilson uważa, że jest to naturalna kolej rzeczy.

Jeśli chodzi o odejście Casey'a i Marka, to ponownie, obaj są moimi dobrymi przyjaciółmi, mamy do nich ogromny szacunek, ale od czasu do czasu takie wydarzenia są naturalną koleją rzeczy w kreatywnych organizacjach. Jesteśmy zadowoleni z obecnego przywództwa tego studia i wielu ludzi, którzy każdego dnia przychodzą do pracy, aby tworzyć wspaniałe innowacje i być kreatywnymi – dodał szef EA.

Kolejnymi projektami BioWare będą Mass Effect: Legendary Edition (remaster pierwszych trzech odsłon serii, który trafi na rynek w maju tego roku) oraz Dragon Age 4 (nowa część cyklu dark fantasy, która prawdopodobnie zabierze nas do Tevinteru i podejmie niektóre wątki poruszone w Dragon Age: Inkwizycji – data premiery na razie nie jest znana).

  1. Recenzja gry Mass Effect: Andromeda – znajoma podróż w nieznane
  2. Mass Effect: Andromeda – poradnik
  3. Recenzja Anthem – gry, którą kocham i nienawidzę
  4. Anthem – poradnik