Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5PCXSX
Okładka Dragon Age: Dreadwolf (PC)
OkładkaDragon Age: Dreadwolf (PC)

Dragon Age: Dreadwolf

Dragon Age 4 | DA Dreadwolf | DA4

Czwarta odsłona popularnego cyklu gier RPG, nad którym pieczę sprawuje studio BioWare Corporation. Dragon Age: Dreadwolf po raz kolejny zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Thedas, gdzie zmierzymy się z Solasem - jednym z naszych kompanów z gry Dragon Age: Inkwizycja.

RPG | TPP | fantasy | romanse

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Age: Dreadwolf Premiera

data nieogłoszona

PC PS5 XSX

Dragon Age 4 (tytuł roboczy) to czwarta główna odsłona uznanego cyklu gier RPG studia BioWare, który został zapoczątkowany w 2009 roku. Wydawcą tej produkcji jest firma Electronic Arts, do której należy BioWare.

Na tę chwilę niewiele jest oficjalnie potwierdzonych informacji o tej grze – łącznie z jej oficjalnym tytułem – ale po sieci krąży wiele prawdopodobnych przypuszczeń i pogłosek.

Fabuła

Ponad wszelką wątpliwość DA 4 będzie kontynuować wydarzenia przedstawione w grze Dragon Age: Inkwizycja – a dokładniej w wydanym do niej dodatku Intruz (ang. Trespasser). Najpewniej zmierzymy się z planami potężnego maga Solasa, który chce odbudować prastare elfie imperium.

Tevinter

Praktycznie wszystkie doniesienia są zgodne co do tego (wliczając w to „mrugnięcia okiem” ze strony deweloperów), że akcja Dragon Age IV zostanie osadzona w północnej części fantastycznej krainy Thedas, na ziemiach Imperium Tevinter. Rządzą nim bezwzględni czarodzieje, więc jest to kraina pełna magii, zdecydowanie odmienna od miejsc, które widzieliśmy w poprzednich odsłonach serii.

Solas i inni

Dotychczasowe zwiastuny (teasery) jasno wskazują, że pierwsze skrzypce w Dragon Age 4 odegra Straszliwy Wilk – domniemane elfie bóstwo, które poznaliśmy w Dragon Age: Inkwizycji jako maga imieniem Solas, członka drużyny. Przypuszczalnie będzie to główny antagonista. Oprócz tego można spodziewać się powrotu niemałej części bohaterów znanych z poprzednich odsłon serii, np. krasnoluda Varrika Tethrasa czy wiedźmy Morrigan. Bez wątpienia spotkamy też nowe postacie, takie jak tajemnicza łuczniczka pokazana przez dewelopera na jednej z grafik koncepcyjnych.

Gameplay

Według wszelkiego prawdopodobieństwa rozgrywka w Dragon Age 4 podąży dalej w kierunku wytyczonym przez poprzednie części, tj. zbliży się jeszcze bardziej do gatunku RPG akcji, oferując zręcznościowy system toczenia starć w widoku trzecioosobowym i odsuwając na dalszy plan elementy taktyczne (drużynową walkę w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą) – ale ich nie eliminując. Spodziewany jest też dalszy rozrost lokacji i zbliżenie konstrukcji wirtualnego świata do modelu gry sandboksowej (vide Wiedźmin 3).

Multiplayer

Wiarygodny dziennikarz Jason Schreier przekazał informację, że firma Electronic Arts koniec końców odstąpiła od nacisków na studio BioWare, by w grze znalazł się tryb multiplayer lub inny komponent sieciowy. Oznacza to, że DA 4 będzie pozycją w pełni skupioną na fabularnej przygodzie dla jednego gracza.

Frostbite

Zgodnie z polityką firmy Electronic Arts, studio BioWare opracuje Dragon Age 4 na silniku Frostbite – tak samo jak Dragon Age: Inkwizycję.

Ostatnia modyfikacja 10 maja 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1215 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Age: Dreadwolf: 18+

PC
PS5
XSX