Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2020, 15:20

autor: AlexB

Crusader Kings 3 z modem Droga Królów, coś dla fanów Sandersona

Pod koniec ubiegłego tygodnia światło dzienne ujrzała wczesna wersja modyfikacji The Way of Kings do gry Crusader Kings 3. Jej akcja toczy się w stworzonym przez Brandona Sandersona fantastycznym świecie Roshar, znanym z kart powieści z cyklu Archiwum Burzowego Światła.

W SKRÓCIE
  1. Światło dzienne ujrzała wczesna wersja modyfikacji The Way of Kings, która przenosi akcję strategii Crusader Kings 3 ze średniowiecza do krainy Roshar znanej z książkowego cyklu Archiwum Burzowego Światła autorstwa Brandona Sandersona.
  2. Znajdziecie w niej nie tylko starannie odtworzoną mapę tego świata, ale również bohaterów znanych z książek czy nowe mechaniki.

Fanom fantastyki nazwisko Sanderson z pewnością nie jest obce. Ten amerykański pisarz ma na swoim koncie całe mnóstwo książek i opowiadań. Jednymi z najpopularniejszych jego dzieł są powieści należące do zapoczątkowanego przez Drogę Królów cyklu Archiwum Burzowego Światła. Choć mają one fanów na całym świecie, nie są jak na razie jakoś specjalnie obecne w innych mediach. Jeśli chodzi o elektroniczną rozrywkę, powstała jedynie krótka, VR-owa przygoda The Way of Kings: Escape the Shattered Plains od studia Arcturus VR. Jeśli jednak chcielibyście zagrać w coś bardziej ambitnego opartego na książkowej serii autorstwa Brandona Sandersona, to być może zainteresuje Was modyfikacja The Way of Kings do strategii Crusader Kings III. Link do niej znajdziecie poniżej.

  1. Modyfikacja The Way of Kings do CK3 na platformie Steam
 - Crusader Kings 3 z modem Droga Królów, coś dla fanów Sandersona - wiadomość - 2020-11-30

Modyfikacja The Way of Kings wyraźnie odmienia oblicza średniowiecznej globalnej strategii od firmy Paradox Interactive. Zmiany są widoczne już po samym uruchomieniu tytułu – podczas wczytywania, zamiast rysunków znanych ze zwykłej gry, możemy zobaczyć malunki inspirowane wydarzeniami z książek. Później jest tylko lepiej – otrzymujemy całą mapę nękanej potężnymi Burzami magicznej krainy Roshar i możemy wcielić się w niemal każdego, nawet pomniejszego władcę rządzącego na jej ziemiach. Jednak dla wielu graczy zapewne najbardziej interesujące będzie wcielenie się w któregoś z arcyksiążąt Alethkaru, którzy pod wodzą króla Elhokara walczą z ludem Parshendi na Strzaskanych Równinach, by pomścić śmierć poprzedniego króla – Gavilara.

 - Crusader Kings 3 z modem Droga Królów, coś dla fanów Sandersona - wiadomość - 2020-11-30

Aby jak najbardziej oddać klimat powieści Brandona Sandersona, twórcy modyfikacji postarali się wiernie odtworzyć najważniejszych bohaterów znanych z ich kart, wraz z pasującymi do nich umiejętnościami i cechami charakterów, a także potężnymi artefaktami (wszakże czym byłoby Archiwum Burzowego Światła bez potężnych Pancerzy i Ostrzy). Nie zapomnieli też o przygotowaniu specjalnej mechaniki Świetlistych, systemu magii, grup kulturowych (z wyjątkowymi technologiami do odkrycia), religii, dodatkowych wydarzeń związanych z książkami, nowych typów terenu, niespotykanego wcześniej rodzaju rządów (Arcyksiążęta) i wiele więcej. A należy pamiętać, że mod jest jak na razie w wersji Alfa, a to oznacza, iż znajduje się on dopiero na początku rozwoju i w nadchodzących miesiącach powinien otrzymać mnóstwo nowych elementów oraz szereg usprawnień już istniejących.

Jeśli ktoś chciałby pomóc w pracach nad modyfikacją The Way of Kings, to może się zgłosić do twórców na Discordzie. Oficjalny serwer znajdziecie w tym miejscu.

 - Crusader Kings 3 z modem Droga Królów, coś dla fanów Sandersona - wiadomość - 2020-11-30

Jeśli posiadacie Crusader Kings III i chcielibyście zagrać w inną modyfikację przenoszącą akcję tytułu do świata fantasy, to przypominamy, że od jakiegoś czasu dostępna jest wczesna wersja LotR: Realms in Exile, którego akcja toczy się w uniwersum stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. Ponadto trwają już prace nad fanowskim projektem opartym o Pieśń lodu i ognia autorstwa George'a R.R. Martina. O tym, jak wygląda jego obecny status, przeczytacie tutaj.

  1. Oficjalna strona gry Crusader Kings III
  2. Recenzja Crusader Kings 3 – ta gra nie ma konkurencji