Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2020, 15:40

autor: AlexB

Crusader Kings 3 - spolszczenie dostępne na Steam Workshop

Pod koniec ubiegłego tygodnia w warsztacie Steam pojawiło się nieoficjalne spolszczenie do Crusader Kings 3. Jak na razie jest ono w dość wczesnej wersji i może mieć pewne błędy oraz braki.

Do tej pory informowaliśmy Was przede wszystkim o większych modyfikacjach do Crusader Kings III. Wielu graczy z naszego kraju oddałoby jednak wszystkie z nich za jedną – tę dodającą do przebojowej średniowiecznej strategii od firmy Paradox Interactive polską wersję językową. Na szczęście nie muszą tego robić. Pod koniec ubiegłego tygodnia w warsztacie Steam wylądowała bowiem nieoficjalna rodzima lokalizacja produkcji. Znajdziecie ją, klikając na poniższy link.

  1. Crusader Kings III Spolszczenie na platformie Steam

Nieoficjalne spolszczenie do CK3, które jest dostępne w warsztacie Steam, jest dziełem siódemki tłumaczy noszących pseudonimy Niukron, Santroy, Sano2, blizzer, DrSzuriad, Marcelus1 i Witcher. Jak sami podkreślają, jest to jeszcze bardzo wczesna wersja lokalizacji (nosząca sygnaturę 0.39.2) i musicie się liczyć z tym, że możecie w niej znaleźć błędy oraz braki, lecz te partie tekstu, które zostały już przełożone na język polski, powinny pomóc osobom niezaznajomionym z angielskim w rozpoczęciu przygody w tym doskonale ocenianym przez graczy i media branżowe tytule.

Jak zapewniają twórcy, spolszczenie do Crusader Kings III będzie sukcesywnie aktualizowane. Jeśli chcielibyście pomóc w pracach nad nim, to zgłoście się do nich na Discordzie. Tam oraz w komentarzach w warsztacie Steam możecie także zgłaszać błędy, które znaleźliście podczas zabawy z nieoficjalną polską wersją, oraz dawać sugestie na temat jej dalszego rozwoju. Na obecnym etapie tłumacze proszą przede wszystkim o zgłaszanie krytycznych problemów, uniemożliwiających komfortową zabawę, gdyż to one zostaną poprawione jako pierwsze.

Przypominamy, że Crusader Kings III jest dostępne wyłącznie na PC. Tytuł można zakupić między innymi na platformie Steam, gdzie jego podstawowa wersja kosztuje 179,99 złotych, a Royale, zawierająca m.in. trzy dodatki, które będą miały premierę w przyszłości, 269,99 złotych.

  1. Oficjalna strona gry Crusader Kings III
  2. Recenzja CK 3 – ta gra nie ma konkurencji