Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 grudnia 2020, 16:30

autor: EnVakker

Ahsoka jest tym, co najlepsze w Jedi - mówi aktorka z The Mandalorian

Rosario Dawson, odtwórczyni roli Ahsoki Tano w serialu The Mandalorian, podzieliła się kilkoma przemyśleniami na temat swojej postaci.

Rosario Dawson, którą fani The Mandalorian mieli okazję zobaczyć w 5. odcinku 2. sezonu jako Ahsokę Tano, w wywiadzie dla Vanity Fair podzieliła się tym, jak sama widzi swoją bohaterkę.

Od samego początku droga, która najbardziej pociągała Ahsokę, to bycie czujną, odważną, mądrą i zawsze skoncentrowaną na wyrywaniu zła z korzeniami. Myślę, że to jeden z powodów, dla których tak wielu fanów ją uwielbia. To dlatego ja sama ją uwielbiam. Ahsoka jest naprawdę tym, co w Jedi najlepsze.

Dawson wypowiedziała się także na temat rasy Togrutan, do której należy Ahsoka:

To, co kocham w Togrutankach, to że mają te znaki na twarzach, które są inne dla każdej bohaterki, jaką widzieliśmy. W kreskówkach wygląda to prawie jak farba do twarzy, ale Dave Filoni (reżyser odcinka, w którym pojawia się Ahsoka, przyp. tłum.) chciał, aby widać było, że jest to coś bardzo naturalnego.

Ahsoka jest tym, co najlepsze w Jedi - mówi aktorka z The Mandalorian - ilustracja #1
Ahsoka Tano i Baby Yoda w The Mandalorian

Ahsoka Tano to bez wątpienia jedna z najciekawszych postaci w uniwersum Gwiezdnych wojen. Przygody, jakie spotkały ją na przestrzeni serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów, pozwoliły nam poznać padawankę Anakina Skywalkera z wielu stron oraz obserwować jej stopniowe dojrzewanie i rozwój umiejętności, a także drogę od „zwykłej" Jedi do Szarej Jedi.

Bohaterka powróciła później w drugim animowanym serialu należacym do uniwersum - Gwiezdne wojny: Rebelianci, a ostatnio - na co fani czekali z niecierpliwością - pojawiła się w serialu The Mandalorian, w 5. odcinku 2. sezonu, po raz pierwszy w kreacji aktorskiej.

Ahsoka jest tym, co najlepsze w Jedi - mówi aktorka z The Mandalorian - ilustracja #2
Rosario Dawson i animowana wersja Ahsoki Tano z Wojen klonów

Nie obyło się jednak bez kontrowersji dotyczących obsadzenia Rosario Dawson w roli Ahsoki. Część fanów jest bowiem przekonana, że w tej roli znacznie lepiej sprawdziłaby się Ashley Eckstein, która podkładała głos Ahsoce w Wojnach klonów i Rebeliantach (mowa oczywiście o angielskim dubbingu).

A Wy co myślicie o Ahsoce? Też uważacie, że jest tak ważna dla kanonu? A może znacie innych Jedi, którzy zasługują Waszym zdaniem na równą uwagę? Napiszcie w komentarzach.