Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 marca 2020, 13:33

autor: Pri

Star Wars: The Mandalorian – aktorka głosowa komentuje nieobsadzenie jej w roli Ahsoki Tano

Aktorka podkładająca głos pod Ahsokę Tano w produkcji Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów, Ashley Eckstein, opublikowała post na Instagramie, w którym odwołuje się do komentarzy i pytań fanów odnośnie obsadzenia Rosario Dawson w roli Ahsoki w serialu The Mandalorian.

Star Wars: The Mandalorian – aktorka głosowa komentuje nieobsadzenie jej w roli Ahsoki Tano - ilustracja #1
Ashley Eckstein, chociaż do tej pory utożsamiana przez fanów z Ahsoką, nie będzie miała okazji wcielić się w nią w serialu aktorskim.

Dla fanów serii Eckstein jest często utożsamiana z postacią Ahsoki Tano. Nie tylko podkłada pod nią głos w serialu animowanym Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów, ale także w większości produkcji spod znaku Star Wars – czyli w grach wideo, kolejnej animacji Star Wars: Rebelianci, a nawet w krótkiej sekwencji w dziewiątej części filmowej sagi Star Wars, w której Rey słyszała głosy Jedi z poprzednich pokoleń.

Sama aktorka jest bardzo przywiązana do granej przez siebie postaci. Na Instagram Story często repostuje fanarty, na których narysowana jest jako Ahsoka lub które przedstawiają obie panie obok siebie. Dla fanów Ashley fakt, że nie została wybrana do roli togrutańskiej Jedi musi być sporym ciosem.

Rolę finalnie otrzymała Rosario Dawson, która od dłuższego czasu była jedną z faworytek fanów do wcielenia się w Ahsokę Tano. Po wycieku informacji o pojawieniu się Dawson w serialu tematy poświęcone Star Wars w serwisie Reddit eksplodowały. Wiele osób jest zachwyconych wyborem aktorki, chociaż znaleźli się i tacy, którzy woleliby, żeby mimo wszystko głosem Ahsoki pozostała Ashley Eckstein, nawet jeśli sama postać grana będzie przez kogoś innego.

Wczoraj Ashley opublikowała na Instagramie post, w którym wypowiada się zarówno na temat zachowania ostrożności i pomocy innym w dobie epidemii, jak i wspomina o serialu The Mandalorian i roli Ahsoki Tano.

Od czternastu lat moim marzeniem jest, by kontynuować przedstawianie Ahsoki Tano w każdej formie. Pozostanę wdzięczna za wszystkie możliwości pomocy przy tworzeniu historii Ahsoki. Cieszę się widząc, że jej dziedzictwo jest kontynuowane.

Star Wars: The Mandalorian – aktorka głosowa komentuje nieobsadzenie jej w roli Ahsoki Tano - ilustracja #2
Ahsoka pojawi się w drugim sezonie The Mandalorian.

Dalej w poście pisze, że jest zaledwie jedną osobą z całego utalentowanego zespołu, który powołuje postać togrutańskiej Jedi do życia. Finalne decyzje dotyczące bohaterki nie należą do niej, więc nie zamierza wypowiadać się na temat, o którym tak naprawdę sama niewiele wie. Dziękuje za to wszystkim fanom za ciepłe słowa i docenianie jej pracy.

Ahsoka żyje w każdym z nas i osobiście wierzę, że reprezentuje nasze dobro. Naprawdę każdego dnia pytam sama siebie: „co Ahsoka zrobiłaby na moim miejscu?”. Ponieważ staram się być prawdziwą Ahsoką Tano i wszyscy możemy być prawdziwą Ahsoką Tano.

I chociaż wielu fanom pasuje wybór Rosario Dawson, niektórzy niepokoją się o samą bohaterkę – obawiają się, że nie będzie ona mieć znaczącej roli lub wystarczająco dobrej charakteryzacji. Póki co są to jedynie spekulacje, a jak będzie faktycznie – dowiemy się dopiero jesienią, po premierze drugiego sezonu serialu na platformie Disney+.

  1. The Mandalorian to najlepsze co przydarzyło się Star Wars od Powrotu Jedi
  2. 2. sezon The Mandalorian jesienią 2020 roku
  3. Post Ashley Eckstein na Instagramie