Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2020, 13:08

autor: Czaruś

God of War na PC? Nie. Wyjaśniamy zamieszanie w sieci

Do sieci trafiła wiadomość, jakoby zniknięcie taga „Only on PlayStation” z amerykańskiej karty gry God of War mogło oznaczać, że produkcja trafi na PC. O ile nie twierdzimy, że tak się kiedyś nie stanie, to powód zniknięcia tego oznaczenia nie ma związku z końcem ekskluzywności przygód boga wojny na konsoli Sony.

W SKRÓCIE

  • Oznaczenie ekskluzywności dla PlayStation zniknęło z amerykańskiej strony gry God of War
  • 2 lata temu.
  • Miało to związek ze zmianą szaty graficznej strony, a nie planami Sony obejmującymi wypuszczenie gry na PC.

Portal DualShockers zwrócił uwagę na interesującą rzecz, a mianowicie na zniknięcie zwrotu „Only On PlayStation” z amerykańskiej podstrony God of War na łamach oficjalnego serwisu PlayStation, co mogłoby oznaczać, że gra zostanie wydana na PC, podobnie jak potwierdzone całkiem niedawno Horizon: Zero Dawn. Informacja ta została podchwycona przez wielu dziennikarzy branżowych, a także graczy i rozeszła się lotem błyskawicy. Powiedzmy to sobie już na wstępie, do żadnej zmiany tak naprawdę nie doszło i cała „afera” to burza w szklance wody, bo wspomniana witryna - przynajmniej w postaci, w której obserwujemy ją od dwóch lat - nigdy takiego napisu nie zawierała.

To naprawdę dobra gra, nic dziwnego, że wiele osób chętnie widziałoby ją na innych platformach. - God of War na PC? Nie. Wyjaśniamy zamieszanie w sieci - wiadomość - 2020-03-25
To naprawdę dobra gra, nic dziwnego, że wiele osób chętnie widziałoby ją na innych platformach.

Żeby zrozumieć dokładnie, o co chodzi, trzeba wpierw przyjrzeć się strukturze samych podstron w witrynie PlayStation. Część gier ma rekordy stworzone na bazie standardowego szablonu, używanego w ramach całego serwisu, inne z kolei mają wersje bardziej „wypasione” i z takim przypadkiem mamy tutaj do czynienia. Owszem, gra God of War miała kiedyś swoją kartę stworzoną w bazowy, czyli najprostszy w możliwy sposób i wówczas napis „Tylko na PlayStation” na niej się znajdował, ale bliżej premiery gry Sony pokusiło się o podrasowanie tej podstrony i zrobiło coś zupełnie nowego, bardziej widowiskowego, zapominając przy okazji umieścić wspomiany slogan. Problem polega na tym, że zmiana ta zaszła tylko na amerykańskiej wersji serwisu i na dodatek ponad dwa lata temu. Od tamtej pory nikt tego nie ruszał i dlatego doniesienia serwisu DualShockers są grubymi nićmi szyte.

Mało tego, zmiana strony nie została dokonana w innych regionach świata, dlatego na przykład u nas wciąż obowiązuje standardowa wersja karty produktu z napisem „Tylko na PlayStation”. Podobnie wygląda to w innych krajach - wystarczy pobawić się polem wyboru regionu na dole strony, żeby sobie to uzmysłowić. W ramach zabijania nudy na kwarantannie polecamy sprawdzenie innych tytułów ekskluzywnych Sony, bo może się okazać, że God of War nie jest jedynym przypadkiem.

Tylko na PlayStation – ale czy na pewno? Póki co – na pewno. - God of War na PC? Nie. Wyjaśniamy zamieszanie w sieci - wiadomość - 2020-03-25
Tylko na PlayStation – ale czy na pewno? Póki co – na pewno.

Oczywiście nie oznacza to, że kiedyś nie doczekamy się God of War na PC. Ostatnimi czasy Sony zmniejszyło nieco swoją niechęć do rynku komputerów osobistych – tak, na Was patrzę Horizon: Zero Dawn oraz Death Stranding. A niedawny wywiad z Hermenem Hulstem wskazuje, że w przyszłości inne exclusive’y mogą również doczekać się portów.