Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2020, 10:20

autor: Aquma

PS5 postawi na gry single player z mocną fabułą

W wywiadzie opublikowanym na blogu PlayStation Hermen Hulst – nowy szef SIE Worldwide Studios – podkreślił, że podobnie jak PS4, PS5 postawi na tytuły dla pojedynczego gracza z mocno zarysowanym wątkiem fabularnym.

PS5 postawi na gry single player z mocną fabułą - ilustracja #1
PS5 będzie kontynuowało strategię, która przyniosła sukces PS4.

W SKRÓCIE:

  1. PS5 postawi na gry single-player z mocnym wątkiem fabularnym;
  2. deweloperzy nie zamierzają stać w miejscu – chcą eksperymentować i oferować graczom nowe doświadczenia;
  3. Sony nadal będzie stawiało na rozwój własnej platformy – nie należy się spodziewać, że idea tytułów ekskluzywnych zostanie porzucona.

Na oficjalnym blogu PlayStation opublikowano wywiad z Hermenem Hulstem – nowym szefem SIE Worldwide Studios (wcześniej przewodził firmie Guerrilla Games, czyli twórcom udanego Horizon Zero Dawn oraz serii strzelanek Killzone). Wynika z niego, że nowa konsola Sony postawi na mocne tytuły ekskluzywne – w szczególności produkcje dla pojedynczego gracza oferujące rozbudowany wątek fabularny.

Jesteśmy bardzo zaangażowani we wspieranie dedykowanego sprzętu, podobnie jak wcześniej. Będziemy to robić dalej. I jesteśmy bardzo oddani ekskluzywnym tytułom wysokiej jakości. A także mocnym grom dla pojedynczego gracza, które kładą nacisk na wątek fabularny – stwierdził deweloper.

Inaczej mówiąc koncern planuje kontynuować strategię, która przyniosła mu sukces w przypadku PlayStation 4. Nie oznacza to jednak, że deweloperzy będą stali w miejscu.

Jednocześnie będziemy bardzo otwarci na eksperymentowanie, na nowe pomysły. Próbowanie, co się sprawdza. Myślę, że to również jest bardzo ważna część DNA Worldwide Studios – podkreślił Hermen Hulst.

PS5 postawi na gry single player z mocną fabułą - ilustracja #2
Hermen Hulst.

Warto też zwrócić uwagę na wzmiankę o „dedykowanym sprzęcie”. Szef Sony Worldwide Studios wspomina o nim także w innej części wywiadu, podkreślając, że planowana premiera Horizon Zero Dawn na PC nie oznacza całkowitej zmiany strategii w kwestii tytułów ekskluzywnych – to raczej wyjątek, który ma na celu m.in. pokazanie pecetowcom, co można znaleźć na PlayStation.

By może uspokoić kilka osób: wydanie jednego tytułu AAA na PC nie musi oznaczać, że od teraz każda gra będzie trafiała na komputery. W moim odczuciu Horizon Zero Dawn to konkretny przypadek produkcji, która świetnie się do tego nadawała. Nie mamy konkretnych planów dla kolejnych wydań na PC. Pozostajemy w 100% zaangażowani w dedykowany sprzęt (własną platformę - przyp. red.) – powiedział Hermen Hulst.

Przypominamy, że konsola PS5 powinna trafić na rynek pod koniec tego roku, podobnie jak konkurencyjny Xbox Series X (o ile koronawirus nie pokrzyżuje planów obydwu koncernów).

  1. PlayStation 5 – strona oficjalna