Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2020, 10:55

autor: AlexB

E3 2021 jak na razie niezagrożone

Entertainment Software Association zapewniło, że choć tegoroczna edycja targów E3 została odwołana, to impreza powróci w przyszłym roku. Pytanie jednak, w jakiej formie?

W SKRÓCIE
  1. W specjalnym oświadczeniu dla serwisu Gamespot organizatorzy E3 zapewnili, że impreza powróci w przyszłym roku.
  2. Jak na razie nie wiadomo jednak, jaką formę przybierze, gdyż komunikat mówi, że wydarzenie czeka przebudowa.

Wczoraj świat obiegła wiadomość, że E3 2020, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń w roku jeśli chodzi o elektroniczną rozrywkę, zostało odwołane, przynajmniej w tradycyjnej formie (jest bowiem szansa, że odbędzie się ono online). Przyczyną jest rzecz jasna zagrożenie, jakie niesie ze sobą epidemia wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Nie oznacza to zatem, że targi znikną na zawsze. W specjalnym oświadczeniu dla serwisu GameSpot odpowiedzialna za tę imprezę organizacja ESA (Entertainment Software Association) zapewniła, że powróci ona w przyszłym roku.

Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się swoimi przemyśleniami na temat tegorocznej reorganizacji E3. Nie możemy się doczekać, by powrócić z przebudowanym E3 2021, które będzie wydarzeniem jednoczącym fanów, media oraz branżę i stanie się świętem światowego przemysłu gier wideo.

E3 2021 jak na razie niezagrożone - ilustracja #1
Organizacja ESA zapewnia, że E3 2021 się odbędzie.

Dziennikarze GameSpota spekulują, że ton powyższego komunikatu może sugerować, iż E3 2021 będzie bardziej skupione na graczach niż na twórcach i ich zapowiedziach. Miałoby to sens zważywszy na to, że coraz więcej dużych firm zaczyna z dystansem traktować tę imprezę. Sony od 2019 roku nie bierze w niej udziału w ogóle, Nintendo ogranicza się do wypuszczenia specjalnego odcinka swojej zwyczajowej prezentacji, a EA organizuje własną konferencję – EA Play. Coraz mniejszą estymą E3 cieszy się także z powodu ubiegłorocznej afery związanej z wyciekiem danych osobowych ludzi, którzy partycypowali w targach.

Nie możemy także z całą pewnością powiedzieć, czy E3 2021 będzie miało formę tradycyjnych, „fizycznych” targów i odbędzie się w Convention Center w Los Angeles, czy też przeniesie się online. Jeśli tegoroczna edycja imprezy faktycznie odbędzie się wyłącznie w sieci i odniesie sukces, to taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Pozwoli to bowiem chociażby na zaoszczędzenie pieniędzy, choć z pewnością wpłynie to na generalną atmosferę całego wydarzenia.

E3 2021 jak na razie niezagrożone - ilustracja #2
Czy ostatnie wydarzenia skłonią ESA do przeniesienia imprezy E3 do sieci na stałe?

Ostatnie informacje prosto od znanego dziennikarza branżowego Jasona Schreiera na temat tego, co nas może czekać w miejsce anulowanego E3 2020, znajdziecie w tym miejscu. O tym, czy jego źródła miały rację, powinniśmy przekonać się w najbliższych tygodniach.

  1. Oficjalna strona targów E3
E3 2021