Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2020, 16:48

E3 2020 odwołane [aktualizacja]

E3 2020 zostało odwołane z powodu koronawirusa SARS-CoV-2. Organizatorzy imprezy - Entertainment Software Association – rozpatrują przygotowanie wydarzenia sieciowego zamiast targów.

E3 ofiarą koronawirusa? - E3 2020 zostanie odwołane z powodu koronawirusa [aktualizacja] - wiadomość - 2020-03-11
E3 ofiarą koronawirusa?

W SKRÓCIE:

  1. E3 2020 zostanie odwołane z powodu koronawirusa;
  2. decyzja miała zostać ogłoszona wczoraj, ale na razie do tego nie doszło;
  3. organizatorzy rozpatrują przygotowanie sieciowego eventu zamiast targów.

Aktualizacja: Targi E3 2020 zostały oficjalnie odwołane. W oświadczeniu ESA podało, że przyczyną jest zagrożenie epidemiologiczne. Jednocześnie organizacja powiadomiła, że jest w kontakcie z wystawcami i istnieje szansa, że w miejsce targów zostanie przeprowadzona prezentacja online.

Portal Ars Technica donosi, że tegoroczna edycja targów E3 zostanie odwołana. Wieści podobno miały zostać przekazane przez organizatorów – Entertainment Software Association – jeszcze wczoraj, ale ogłoszenie zostało przesunięte na dziś (za agencją Bloomberg). Źródłem doniesień są „osoby zaznajomione z tematem”. Przyczyną jest prawdopodobnie zagrożenie ze strony koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19.

Przed pojawieniem się tekstu Ars Technica, firma Devolver Digital opublikowała tweet, w którym przestrzega, by osoby, które planowały przyjechać na imprezę, anulowały rezerwacje hoteli i lotów.

Warto odnotować, że ESA podobno rozpatruje możliwość zorganizowania eventu sieciowego zamiast E3 2020. Informacja na ten temat podobno pojawiła się w notce, która jest rozsyłana pracownikom. Jednak na razie żadna decyzja w tej sprawie nie została podjęta – być może to właśnie dlatego zdecydowano się przesunąć ogłoszenie w czasie.

Przypominamy, że z powodu koronawirusa odwołano lub przełożono kilka innych wydarzeń branżowych, takich jak Game Developers Conference czy MWC 2020. Choroba COVID-19 dotychczas przyczyniła się do śmierci przeszło 4,2 tys. osób na całym świecie. Liczba zarażonych sięgnęła 119 tysięcy (aktualne dane znajdziecie tutaj).

  1. E3 2020 – strona oficjalna
  2. Koronawirusowa zaraza uderza w gry - felieton