Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2020, 16:00

autor: Lazlo

Cyberpunk 2077 niemal ukończony - jest wniosek do PEGI

Cyberpunk 2077 jest już na ukończeniu. Jak poinformował na Twitterze szef studia CD Projekt RED - Adam Badowski - gra trafiła właśnie do agencji takich jak PEGI i ESRB celem przyznania kategorii wiekowych.

Cyberpunk 2077 wychodzi na ostatnią prostą. - Cyberpunk 2077 niemal ukończony - jest wniosek do PEGI - wiadomość - 2020-03-11
Cyberpunk 2077 wychodzi na ostatnią prostą.
W SKRÓCIE:
  • Cyberpunk 2077 trafił do oceny mającej na celu ustalenie kategorii wiekowej.
  • Nowa gra od CD Projekt RED jest już niemal ukończona.
  • Twórcy skupiają się na szukaniu błędów i wprowadzaniu poprawek.
  • Można się spodziewać, że Cyberpunk będzie grą dla dorosłych.

Wygląda na to, że proces produkcji Cyberpunka 2077 zmierza w dobrym kierunku i twórcy gry osiągnęli właśnie bardzo istotny kamień milowy - gra trafiła do agencji przyznających kategorie wiekowe, co oznacza, że jest bliska ukończenia.

Cyberpunk 2077 dla dorosłych?

Właśnie przesłaliśmy @cyberpunkgame do światowych agencji przyznających kategorie wiekowe (PEGI, ESRB, itd.). W międzyczasie zaś zajmujemy się dopieszczaniem aspektów technicznych i ogrywaniem tytułu. Gra z każdym dniem wygląda coraz lepiej! - skomentował na Twitterze Adam Badowski - szef studia CD Projekt RED.

Jakiej kategorii spodziewać się w przypadku Cyberpunka 2077? Wygląda na to, że sytuacja będzie podobna jak w przypadku Wiedźmina 3: Dziki Gon, gdzie przewijały się sceny erotyczne oraz momenty dość brutalne i tytuł otrzymał kategorię M (dla dorosłych) od ESRB oraz PEGI 18. Cyberpunk 2077 ma zawierać podobne elementy, zatem najpewniej będzie również sklasyfikowany jako tytuł dla dorosłych.

Ostatnie szlify

Jednak nie to jest najważniejsze. Cyberpunk 2077 miał ukazać się już w przyszłym miesiącu, jednak jego premiera została przesunięta na 17 września. Wygląda jednak na to, że możemy być spokojni o losy gry i zakładać, pomimo obsuwy, iż jest ona już naprawdę bliska ukończenia, ponieważ tylko kompletne produkcje otrzymują klasyfikacje wiekowe.

Wysłaliśmy grę do agencji ratingowych, to się stało parę dni temu. To nie jest oczywiście finalna wersja gry, nadal pracujemy nad nią, ale jest to na tyle kompletna wersja, że nadaje się do przejścia przez osoby zewnętrzne – powiedział prezes CDPR - Adam Kiciński.

Twórcy dają sobie spory zapas czasu i monitorują także sytuację związaną z koronawirusem.

Daliśmy sobie duży zapas - pomagają nam trochę wakacje, które nie są dobrym terminem do wydawania gier. Czujemy się komfortowo. Sytuacja dotycząca koronawirusa jest tak dynamiczna, że trudno o jakieś przemyślenia. Będziemy brali udział w targach branżowych, jeżeli będą się odbywały. Jeżeli nie będą się odbywać, to te same rzeczy będziemy pokazywać w inny sposób - Internet działa normalnie, mamy sposób dotarcia do graczy – dodał Kiciński.

Studio CD Projekt RED przyznaje otwarcie, że gra wciąż jest na etapie doszlifowywania, jednak z drugiej strony oznacza to, że we wrześniu możemy oczekiwać dobrze dopracowanego tytułu. Lepiej dla nas!

CD Projekt RED pracuje dalej

Studio nie zamierza odpoczywać i po premierze Cyberpunka 2077 podzieli się na trzy działy, które będą odpowiedzialne za rozwój trybu wieloosobowego, dodatków do gry oraz kolejnego tytułu. Czego możemy się spodziewać? Tego jeszcze nie wiadomo, jednak Adam Kiciński przyznaje, że będzie to gra osadzona albo w uniwersum wiedźmina albo cyberpunkowym.

Prowadziliśmy już prace nad kolejną grą single player, doprowadziliśmy do powstania w miarę klarownego konceptu, który czeka na dalszy rozwój. I to zaczyna się już dziać, choć nie chcemy temu na razie poświęcać czasu. Zaraz po zakończeniu prac nad 'Cyberpunk 2077' prace nad kolejnym tytułem ruszą z kopyta – powiedział Kiciński.

Mamy dwa światy i w ramach tych światów chcemy tworzyć gry - w związku z tym wszystkie zaplanowane na razie gry są albo 'wiedźmińskie' albo 'cyberpunkowe'. Chcemy po prostu robić trochę więcej gier - udowodnimy, że umiemy robić dwie duże gry jednocześnie, co zajmie nam ładnych parę lat – podsumował.