Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2020, 15:23

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Wiedźmin 4 może powstać, ale nie będzie o Geralcie

Adam Kiciński, prezes polskiego studia CD Projekt RED, poinformował, że w tym momencie trwają prace koncepcyjne nad kolejnymi tytułami AAA. Dowiedzieliśmy się jednak, że żadnym z nich nie będzie kolejna odsłona przygód Geralta, chociaż deweloperzy nie wykluczają nowej produkcji w wiedźmińskim uniwersum.

Wiedźmin 4 może powstać, ale nie będzie o Geralcie - ilustracja #1
Wiedźmin 4 może powstać, ale nie z Geraltem w roli głównej.

Na łamach serwisu Strefa Inwestorów pojawił się wczoraj wpis dotyczący najnowszego dzieła polskiego CD Projekt RED – Cyberpunka 2077 – oraz planach studia dotyczących kolejnych produkcji. Przypomnijmy, że premiera wspomnianego tytułu ma nastąpić 17 września 2020 roku. Dowiedzieliśmy się, że zaraz po tym największy zespół skupi się na wydaniu wersji multiplayer, a studio w tym samym czasie będzie także pracować nad dodatkami do gry (te mają ukazać się wcześniej niż tryb sieciowy).

Co jednak ciekawsze, poinformowano również, że już teraz studio rozpoczęło prace koncepcyjne nad następnymi produkcjami AAA. Prezes CD Projekt Red, Adam Kiciński, podkreśla jednak, że na pewno żadną z nich nie będzie kolejna przygoda Geralta z Rivii. Ta historia została już definitywnie zakończona. Nie wyklucza jednak stworzenia następnego tytułu osadzonego w wiedźmińskim uniwersum, tym razem z innym bohaterem w roli głównej. Jednak na jakiekolwiek dalsze informacje będziemy musieli jeszcze sporo poczekać (najpewniej do czasu przedstawienia strategii kapitałowej po 2021 roku).

Oczywiście porzucenie tak popularnej marki, jaką stał się ostatnio Wiedźmin, nie byłoby najlepszym pomysłem. Zwłaszcza teraz, gdy produkcja Netflixa, oparta na prozie Andrzeja Sapkowskiego, stała się światowym hitem. Według danych z 17 lutego tego roku nawet kilka tygodni po premierze serial nadal cieszył się największym zainteresowaniem spośród tytułów telewizyjnych na całym świecie. Natomiast dzięki grupie analitycznej NPD dowiedzieliśmy się, że podbił on sprzedaż gry komputerowej Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz książek Andrzeja Sapkowskiego o 500%.