Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2020, 09:40

autor: Konrad "Serek" Serafiński

GDC 2020 przełożone na lato ze względu na koronawirusa

Game Developers Conference, czyli w skrócie GDC, została przełożona z powodu obaw przed koronawirusem COVID-19. Organizatorzy poinformowali o tym społeczność w komunikacie, gdzie piszą również, że impreza powróci latem.

Kolejna branżowa impreza będzie musiała zaczekać. Dobrze, jeśli się w ogóle odbędzie. - GDC 2020 przełożone na lato ze względu na koronawirusa - wiadomość - 2020-02-29
Kolejna branżowa impreza będzie musiała zaczekać. Dobrze, jeśli się w ogóle odbędzie.
W SKRÓCIE:
  1. Konferencja GDC 2020 przełożona ze względu na koronawirusa.
  2. Organizatorzy planują wrócić do tematu latem bieżącego roku.
  3. To kolejna po GSMA odwołana przez koronawirusa impreza branżowa. Możliwe, że niebawem do tego grona dołączy chociażby E3.

Smutne wieści dla całego świata graczy (w zasadzie nie tylko graczy). Kolejna duża impreza branżowa nie odbędzie się w terminie. Game Developers Conference, czyli w skrócie GDC, została przełożona z powodu obaw związanych z koronawirusem COVID-19. Organizatorzy poinformowali o całej sytuacji za pośrednictwem oficjalnego komunikatu na swojej stronie internetowej. Możecie przeczytać go poniżej.

Po ścisłych konsultacjach z naszymi partnerami z branży deweloperskiej i społecznością na całym świecie, podjęliśmy trudną decyzję o przełożeniu Game Developers Conference z marca tego roku.

Spędziwszy ostatni rok na przygotowaniach do pokazu z naszymi doradcami, prelegentami, wystawcami i partnerami wydarzenia, jesteśmy naprawdę rozczarowani, że nie możemy Was w tym czasie gościć.

Chcemy podziękować wszystkim naszym klientom i partnerom za wsparcie, otwarte dyskusje i zachętę. Wszyscy nam przypominają, że gdy społeczność spotyka się i łączy na GDC, dzieją się wielkie rzeczy. Z tego powodu zamierzamy zorganizować wydarzenie nieco później, bo latem. Będziemy współpracować z naszymi partnerami w celu dopracowania szczegółów i podzielimy się większą ilością informacji na temat naszych planów w nadchodzących tygodniach.

Dodajmy, że konferencja miała odbyć się w dniach od 16 do 20 marca bieżącego roku. Jak można wyczytać z komunikatu, impreza zostanie przeniesiona na lato. Chociaż, patrząc na globalną sytuację z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, raczej nie należy traktować tego jako pewnik. Przypomnijmy, że zanim organizatorzy zdecydowali się przesunąć termin wydarzenia, wycofało się z niego (lub ograniczyło obecność) kilka istotnych dla branży firm, takich jak: Sony, Kojima Productions, EA, Microsoft, Unity czy Epic Games. Wcześniej zrobiło to Activision Blizzard.

Z sekcji FAQ wynika, że zarejestrowani uczestnicy otrzymają zwrot pieniędzy za bilety. Podobnie z osobami, które dokonały rezerwacji hotelu w obszarze dedykowanym GDC. Co więcej, organizatorzy planują udostępnić część zaplanowanych paneli dyskusyjnych za pośrednictwem platformy YouTube. Muszą jednak otrzymać zgody prelegentów.

Niestety, może się również okazać, że GDC nie będzie ostatnią imprezą branżową odwołaną z powodu groźnego wirusa. Całej sprawie bacznie przygląda się Entertainment Software Association (ESA), czyli organizatorzy targów E3 w Los Angeles. Serwis Game Informer opublikował oficjalne stanowisko stowarzyszenia w tej sprawie:

Wszyscy bardzo uważnie obserwują sytuację. Nadal będziemy czujni, ponieważ naszym głównym priorytetem jest zdrowie, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo wszystkich naszych wystawców i uczestników. Biorąc pod uwagę to, co wiemy w tej chwili, przemy do przodu z planowaniem E3 2020. Sprzedaż wystawowa i rejestracyjna są na dobrej drodze do ekscytującego pokazu w czerwcu.

Koronawirus zbiera swoje żniwo. Od początku roku nie ma tygodnia, w którym nie słyszelibyśmy o kolejnych zainfekowanych. Bardzo mocno przekłada się to również na całą branżę gier, której ogromna część przypada właśnie na kraje Dalekiego Wschodu, a zwłaszcza na Chiny - kolebkę wirusa. Problem jest poważny i w żadnym stopniu nie należy go bagatelizować. Dlatego mały apel do Was: postępujcie zgodnie z najnowszymi zaleceniami specjalistów i pamiętajcie o środkach ostrożności.

  1. Oficjalna strona internetowa GDC
  2. Koronawirusowa zaraza uderza w gry - felieton