Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 lutego 2020, 08:55

Netflix: Kim Bodnia Vesemirem w 2. sezonie Wiedźmina

Netflix wreszcie przedstawił światu aktora, który wcieli się w Vesemira w 2. sezonie Wiedźmina. Na oficjalnym koncie platformy w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że mentorem Geralta w 2. sezonie widowiska będzie Kim Bodnia.

W SKRÓCIE:
  1. Netflix oficjalnie zaprezentował aktora, który wcieli się w rolę Vesemira w serialu Wiedźmin.
  2. Mentorem oraz najstarszym żyjącym wiedźminem będzie Kim Bodnia - gwiazda serialu Most nad Sundem.
  3. Tym samym zakończono spekulacje fanów oraz doniesienia m.in. na temat Marka Hamilla.

Wreszcie się doczekaliśmy - Netflix zdradził, kto wcieli się w rolę Vesemira, czyli mentora głównego bohatera Wiedźmina. Po spekulacjach na temat Marka Hamilla (który wspominał o chęci wystąpienia w serialu) oraz po odrzuceniu propozycji przez Madsa Mikkelsena i Michaela Keatona, twórcy musieli znaleźć inne rozwiązanie. I tak oto „nowym” Vesemirem będzie Kim Bodnia, którego możecie kojarzyć między innymi z produkcji takich jak Most nad Sundem czy Obsesja Eve. Platforma pochwaliła się nowym członkiem obsady za pośrednictwem Twittera.

Krótki podpis nad zdjęciem nazywa Vesemira najstarszym i najbardziej doświadczonym wiedźminem w 2. sezonie serialu. I chyba trudno się nie zgodzić, bo każdy, kto chociaż liznął świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego, doskonale wie, że Vesemir był mentorem dla reszty łowców potworów ze Szkoły Wilka - w tym dla Lamberta i Coena, którzy również pojawią się w serialu. Radość z faktu, że do obsady dołączył Kim Bodnia, wyraziła również Lauren S. Hissrich, która na swoim koncie na Twitterze napisała:

Pół zabójca, pół ojciec. Z ekscytacją witam Kima Bodnię na Kontynencie.

Warto dodać, że około tydzień temu oficjalnie potwierdzono rozpoczęcie zdjęć do 2. sezonu widowiska. Przy okazji potwierdzono również pozostałych aktorów i aktorki, którzy dołączą do obsady. Wśród nich znalazł się Kristofer Hivju, czyli jedna z gwiazd serialu Gra o tron. Aktor wcieli się w Nivellena - postać znaną z opowiadania Ziarno prawdy. W sieci pojawiły się nawet zdjęcia z planu, które zdradzają losy pewnych istotnych dla opowieści czarodziejek (uwaga, spoilery). Nie możemy się już doczekać premiery 2. sezonu, którą zaplanowano na 2021 rok.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin
  2. Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin - czy Netflix dał radę?