Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2020, 19:48

Schreier: Batman i Harry Potter mieli pojawić się na E3 2020

Wieści po odwołaniu targów E3 2020 nie brakuje. Microsoft zapowiedział już zorganizowanie sieciowego pokazu, a Jason Schreier donosi, że firma Warner Bros. planowała zaprezentować nowe gry z Batmanem oraz Harrym Potterem.

Schreier: Batman i Harry Potter mieli pojawić się na E3 2020 - ilustracja #1
Targi E3 to kolejna ofiara światowej epidemii.

Koronawirus nikogo nie oszczędza – a zwłaszcza imprez masowych. Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie w ostatnich tygodniach. Jeśli komuś nie wystarczył brak kolejnej edycji MWC czy przełożenie GDC 2020, dzisiejsza informacja o odwołaniu targów E3 2020 dobitnie pokazuje wpływ COVID-19 na branżę elektroniczną. Na szczęście nie wszystko stracone, choć – rzecz jasna – o wielkim zebraniu wydawców i deweloperów nie może być mowy. Phil Spencer potwierdził na Twitterze, że Microsoft zorganizuje cyfrowe wydarzenie dla fanów Xboksa. W ten sposób firma chce przedstawić ogłoszenia przygotowane z myślą o prezentacji w Los Angeles.

Nad podobnym rozwiązaniem myśli Ubisoft, a Electronic Arts rozważa zmiany w organizacji własnej imprezy EA Play 2020 (via Polygon). Nintendo ograniczyło się do poparcia decyzji grupy ESA. Firma od dawna nie organizuje wielkiego panelu na miarę Sony czy Microsoftu – w ostatnich latach spółka ograniczała się do publikacji dłuższego odcinka Nintendo Direct. Trzeba jednak pamiętać, że targom E3 towarzyszyły transmisje na żywo z Los Angeles z udziałem członków oddziału Nintendo Treehouse.

Pomijając możliwe zastępcze wydarzenia, można się zastanawiać, co dokładnie ominęło nas wraz z tegoroczną edycją targów E3. Najwyraźniej pierwszy występ firmy Warner Bros. Games w historii imprezy, a przynajmniej tak twierdzi Jason Schreier. Znany dziennikarz branżowy oznajmił na Twitterze, że spółka miała pojawić się na E3 2020 z informacjami na temat nowej gry studia Rocksteady oraz kolejnych produkcji na licencji Batmana i Harry’ego Pottera. Zapewne obejmowałoby to tajemniczy tytuł, dotychczas znany jedynie z licznych teaserów oraz rozmaitych plotek.

Schreier: Batman i Harry Potter mieli pojawić się na E3 2020 - ilustracja #2
Batman miał pojawić się na tegorocznej edycji amerykańskich targów.

To jednak nie na tym skupiały się ostatnie wpisy Schreiera. Wyraził on ubolewanie z powodu odwołania E3 2020, co może dziwić, bo choć dziennikarz stanowczo nie zalicza się do przeciwników imprezy, to o tegorocznej edycji wypowiadał się nader chłodno. Zwraca uwagę, że targi branżowe to nie tylko pokazy wielkich spółek, ale także okazja do spotkania tychże z twórcami. Cyfrowe prezentacje mogą być alternatywą dla paneli na żywo, ale nie dają one szansy niewielkim studiom na pokazanie swoich produkcji a tym samym zainteresowanie nimi potencjalnych wydawców. Jak bardzo jest to bolesne, świadczą reakcje niezależnych ekip filmowych na odwołanie kolejnych festiwali filmowych pokroju teksańskiego SXSW (vide Variety). Schreier zwraca też uwagę, że wymuszona rezygnacja z wyjazdu do Los Angeles może przekonać firmy do całkowitego wycofania się z tego typu wydarzeń na rzecz transmisji na żywo w stylu Nintendo Directa.

Jedyną „dobrą wiadomość” dostarczył Daniel Ahmad, analityk firmy Niko Partners. W żartobliwym wpisie na Twitterze odniósł się do zeszłorocznej afery z wyciekiem danych uczestników targów E3 2019, która szczęśliwym trafem w tym roku została odwołana. Cóż, zawsze trzeba myśleć pozytywnie.