Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2019, 21:04

Plotka: nowy Batman to nie Court of Owls, lecz Arkham Legacy

Kolejne pogłoski przyciągnęły uwagę fanów Batmana. Jak podaje znane źródło przecieków, Batman: Arkham Legacy będzie nową grą z bohaterem Gotham City i niewykluczone, że pozwoli nam pokierować nie tylko Bruce'em Wayne'em.

Nowy Batman z Robinem, Batgirl etc.? Możliwe, ale czy prawdziwe? - Plotka: nowy Batman to nie Court of Owls, lecz Arkham Legacy - wiadomość - 2019-10-21
Nowy Batman z Robinem, Batgirl etc.? Możliwe, ale czy prawdziwe?

Od tygodni czekamy na pojawienie się oficjalnych informacji na temat nowej gry z Batmanem po tym, jak studio WB Games Montreal zamieściło intrygujący wpis na Twitterze. Na razie jednak muszą nam wystarczyć mniej lub bardziej wiarygodne pogłoski. Do tych właśnie dołączyły wiadomości od konta Sabi na Twitterze, na którym wspomniano o Arkham Legacy. Gra ma pozwolić nam na zagranie nie (tylko) Batmanem, lecz także innymi członkami „bat rodziny”.

Biorąc pod uwagę treść wpisów (a raczej jej brak), można by się zastanawiać, dlaczego mielibyśmy je traktować jako coś więcej niż typowe pogłoski, jakich jest w sieci bez liku. Jednak choć – jak zawsze – zalecamy ostrożnie traktować te i podobne doniesienia, jest jeden istotny szczegół, który wyróżnia ten przeciek z tłumu. Tak się bowiem składa, że Sabi ma na swoim koncie wycieki z tegorocznych targów E3. I to nie pojedyncze, bo oprócz darmowej produkcji Ubisoftu właściciel konta miał podać masę innych informacji. To na tym profilu zdradzono przed prezentacją Cyberpunka 2077, że na scenie pojawi się Keanu Reeves, jak również ujawniono garść zapowiedzi od Bethesdy, Square Enix etc. Ba, tuż przed prezentacją Nintendo do osoby prowadzącej konto (podajemy za serwisem Kotaku) miał zadzwonić… prawnik firmy z nakazem nieujawniania niczego z prezentacji japońskiego koncernu.

Targi E3 2019 były znacznie mniej zaskakujące dla osób wierzących w informacje Sabi. - Plotka: nowy Batman to nie Court of Owls, lecz Arkham Legacy - wiadomość - 2019-10-21
Targi E3 2019 były znacznie mniej zaskakujące dla osób wierzących w informacje Sabi.

Łatwo więc zrozumieć, dlaczego nawet te skromne wpisy zwróciły uwagę fanów Batmana. Tym bardziej, że nie brakuje wskazówek co do powrotu gier z superbohaterem Gotham City. Wspomniany wcześniej tweet WB Games Montreal nie był pierwszym doniesieniem na ten temat, a nieco przed nim pojawiły się spekulacje na temat rychłej zapowiedzi nowej części cyklu jako tytułu ekskluzywnego Epic Games Store. Ostatecznie nic z tego nie wyszło poza wydarzeniem w Fortnite oraz promocją w sklepie Epic Games. Niemniej wciąż pozostawały wpisy twórców Batman Origins, które bardzo wyraźnie sugerowały, że jest coś na rzeczy. Te z kolei zaczęły się od wiadomości Rogera Craiga Smitha, który udzielił głosu Bruce’owi Wayne’owi w tamtej produkcji. Aktor z pewnością jest głównym kandydatem do wcielenia się w Batmana w kolejnej odsłonie po tym, jak znany z trylogii Arkham Kevin Conroy zapewnił, że nie powróci do roli Człowieka-Nietoperza.

Arkham Knight miało zamknąć historię Batmana. - Plotka: nowy Batman to nie Court of Owls, lecz Arkham Legacy - wiadomość - 2019-10-21
Arkham Knight miało zamknąć historię Batmana.

Mimo to raz jeszcze zalecamy, by na razie uznawać powyższe informacje za nic więcej, jak zwykłe plotki. W końcu nawet względnie wiarygodne źródła mogą przekazywać niepotwierdzone pogłoski, a póki co nie mamy jakichkolwiek dowodów na prawdziwość informacji przekazanych przez Sabi.