Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2018, 13:43

Autorzy Batman Arkham Origins pracują nad nową odsłoną cyklu?

Powracają plotki o nowej grze z Batmanem w roli głównej. Wszystko wskazuje, że pracuje nad nią znane z Batman: Arkham Origins studio WB Games Montreal, a rolę antagonisty pełnić będzie Trybunał Sów.

Od premiery Batman: Arkham Origins minęło już pięć lat. - Autorzy Batman Arkham Origins pracują nad nową odsłoną cyklu? - wiadomość - 2018-12-04
Od premiery Batman: Arkham Origins minęło już pięć lat.

Od pewnego czasu krążą plotki, że Batman: Arkham Knight nie będzie ostatnią odsłoną cyklu o Człowieku-Nietoperzu. Najnowsze doniesienia sugerują, że nową część serii opracuje znane z Batman: Arkham Origins studio WB Montreal, a jej fabuła obracać się będzie wokół Trybunału Sów.

Tym razem plotki te wydają się wiarygodne, gdyż producentka z WB Games Montreal wrzuciła na Twittera zdjęcie z koszulką ozdobioną symbolem przypominającym herb Trybunału Sów z komiksu. Niestety, na zapowiedź projektu jeszcze sporo poczekamy. Dyrektor kreatywny zespołu, czyli Patrick Redding, uprzedził, że wbrew nadziejom fanów, produkcja nie zostanie ujawniona podczas tegorocznej edycji gali The Game Awards.

Warto przypomnieć, że w październiku pojawiły się doniesienia, iż nową odsłoną cyklu będzie Batman: Arkham Universe autorstwa zespołu Rocksteady. Ten deweloper jednak wielokrotnie dawał do zrozumienia, że skończył z tą postacią.

Opisywane wtedy konkrety odnośnie Batman: Arkham Universe, takie jak obecność Trybunału Sów, usunięcie uzbrojenia z Batmobilu, czy duże grupy cywilów na ulicach, pokrywały się z wcześniejszymi plotkami o Batman: Arkham Insurgency od WB Games Montreal. Prawdopodobnie komuś pomyliły się zespoły i wszystkie te doniesienia zawsze dotoczyły nowego projektu autorów Batman: Arkham Origins.

Seria cieszy się dużą popularnością, więc nawet jeśli Rocksteady z nią skończyło, wydawca bez wątpienia ma ochotę na kolejne odsłony. Powierzenie cyklu WB Games Montreal wydaje się więc dobrym rozwiązaniem. Kilka lat temu deweloper pracował nad projektem o Legionie samobójców, ale w 2016 roku został on porzucony.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Recenzja gry Batman: Arkham Origins - prequel bazujący na sprawdzonym schemacie