Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2018, 09:35

autor: Adrian Werner

Batman Arkham Universe nowym projektem studia Rocksteady?

Pojawiły się plotki, że kolejną grą studia Rocksteady będzie Batman: Arkham Universe. Gra miałaby zostać ujawniona w przyszłym miesiącu.

Batman: Arkham Knight. - Batman Arkham Universe nowym projektem studia Rocksteady?  - wiadomość - 2018-10-06
Batman: Arkham Knight.

W ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie pojawiały się doniesienia, że Batman: Arkham Knight jest ostatnią odsłoną cyklu o Człowieku-Nietoperzu, przynajmniej na jakiś czas. Spekulacje odnośnie nowego projektu autorów serii obejmowały m.in. grę o Supermanie oraz produkcję osadzoną w uniwersum marki Harry Potter. Okazuje się jednak, że pogłoski o końcu przygód Mrocznego Rycerza mogły być przesadzone. Najnowsze plotki sugerują bowiem, że następnym projektem studia Rocksteady może być Batman: Arkham Universe.

Według tych doniesień gra ma ukazać się jesienią przyszłego roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Zaoferuje także ulepszenia graficzne na Xboksie One X i PlayStation 4 Pro. Poza kampanią dla pojedynczego gracza otrzymamy tryb kooperacyjny oraz rozgrywki multiplayer w kilku różnych wariantach PvP.

Fabuła Batman: Arkham Universe obracać się ma wokół walki z Trybunałem Sów, a scenariusz czerpać będzie z wielu komiksowych historii, w których pojawiła się ta grupa. Wśród grywalnych postaci znajdzie się nie tylko Batman, ale również Robin, Nightwing, Batgirl, Batwoman, Catwoman oraz Red Hood. W trybie swobodnej eksploracji będziemy mogli pokierować wszystkimi tymi bohaterami.

Mapa ma być o połowę większa od tej z Arkham Knight i wszystkie dzielnice, które odwiedziliśmy wcześniej, zostaną gruntownie przerobione. Ponadto miasto będzie tym razem prawdziwą żyjącą metropolią, z tłumami mieszkańców na ulicach oraz losowymi zdarzeniami takimi jak pościgi samochodowe, napady na banki czy próby wymuszeń rozbójniczych na ulicach.

Mocno przerobiony zostanie batmobil, który tym razem służyć będzie tylko do transportu. Inne postacie otrzymają motocykle. Spore ulepszenia mamy znaleźć w systemie parkuru. Pojawią się dodatkowe opcje, a bohaterowie mają poruszać się znacznie szybciej i bardziej płynnie. Nie zabraknie także nowych ataków, gadżetów i przeciwników.

Na razie nie wiadomo, jak wiarygodne są te plotki. Zazwyczaj dobrze poinformowany Jason Schreier z serwisu Kotaku twierdzi, że nie mają one pokrycia w rzeczywistości. Ponadto kilka dni temu pojawiły się doniesienia, że studio Rocksteady może pracować nad grą o Lidze Sprawiedliwości. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wiele informacji o Arkham Universe pokrywa się z tymi odnośnie projektu Batman: Arkham Insurgency, nad którym rzekomo pracuje WB Games Montreal, czyli autorzy Batman: Arkham Origins. Możliwe więc, że komuś pomyliły się zespoły.

Wszystko to powoduje, że do tych najnowszych doniesień należy podchodzić z dużym dystansem. Warto jednak dodać, że Batman: Arkham Universe miałoby zostać zapowiedziane 10 listopada, podczas zorganizowanej przez Microsoft imprezy XO18. Nie będziemy więc musieli czekać długo, aby dowiedzieć się, ile prawdy było w tych wszystkich plotkach.

  1. Oficjalna strona serii