Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2017, 17:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Nie ma planów na kolejną część serii Batman: Arkham - twierdzi „głos” Batmana

Aktor Kevin Conroy, udzielający swojego głosu Batmanowi w grach z serii Batman: Arkham, wyjawił, że choć ciężko w to uwierzyć, ale nie ma planów na stworzenie kolejnej odsłony cyklu.

Seria Batman: Arkham jest z pewnością jedną z lepszych rzeczy, jakie przytrafiły się graczom kochającym komiksy. Cykl wykreowany przez Rocksteady idealnie przeniósł przygody Batmana na poletko gier wideo, ale wraz z Batman: Arkham Knight deweloper zakończył swoją przygodę z tym cyklem, o czym poinformowano jeszcze przed premierą ostatniej odsłony. Jeżeli liczyliście, że firma zmieni zdanie, to chyba nic z tego. Zresztą w ogóle nie wiadomo, czy powstanie jakikolwiek nowy Batman, którego wydawcą byłby koncern Warner Bros. Interactive Entertainment. Skąd taki wniosek? Aktor Kevin Conroy, udzielający swojego głosu Człowiekowi-Nietoperzowi nie tylko w serii Batman: Arkham, ale także w innych grach czy serialach i filmach animowanych, podczas imprezy Wizard Comic Con stwierdził (dzięki, arkhamverse.com), że:

Nie mogę uwierzyć, że nie zamierzają zrobić kolejnej części, ale faktycznie nie zamierzają. Czy to nie jest niesamowite? Zarobili na tych grach dosłownie miliardy dolarów (to chyba lekka przesada – dop. red.), ale nie, nie ma planów na kolejną część.

Kevin Conroy twierdzi, że to koniec serii Batman: Arkham. - Nie ma planów na kolejną część serii Batman: Arkham - twierdzi "głos" Batmana - wiadomość - 2017-09-13
Kevin Conroy twierdzi, że to koniec serii Batman: Arkham.

Choć Kevin Conroy z pewnością wie, co w trawie piszczy, zwłaszcza, jeżeli chodzi o Batmana, to możemy podejrzewać, że mimo wszystko nie jest to wszechwiedzący człowiek. O ile Rocksteady samo przyznało się do zakończenia przygody ze swoim cyklem, to bardzo wątpliwe, by Warner Bros. porzucił tak dochodową markę. Zresztą plotki o kolejnej części, tym razem tworzonej przez WB Games Montreal, pojawiają się od dawna. Ostatnio w maju pisaliśmy, że projekt zaliczył ponoć restart i jeszcze sobie poczekamy na jakiekolwiek oficjalne informacje na jego temat. Do tego wspomniany przed chwilą deweloper stworzył Batman: Arkham Origins, czyli prequel serii Batman: Arkham i, co ciekawe, w tej części głosu głównej postaci nie użyczył Kevin Conroy, a Roger Craig Smith. Możliwe więc, że i przy nowej produkcji (o ile faktycznie powstaje) deweloperzy skorzystają z jego usług i dlatego Conroy nic nie wie o kolejnej części. Oczywiście równie dobrze aktor mógł po prostu skłamać, choć jego wypowiedź wydaje się przekonująca i naturalna.

Warner Bros. Interactive Entertainment nie zabrał głosu w sprawie, więc musimy czekać na jakiekolwiek wyjaśnienia. Miejmy tylko nadzieję, że Kevin Conroy nie ma racji i w przyszłości pojawi się jeszcze gra z cyklu Batman: Arkham.