Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2017, 19:55

Star Wars: Battlefront II – wyciekły informacje na temat otwartej wersji beta

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje na temat otwartej wersji beta Star Wars: Battlefront II, która wystartuje w październiku. Dowiadujemy się z nich na jakich mapach oraz w jakich trybach zagramy, a także jacy grywalni bohaterowie będą dostępni podczas testów.

Otwarte testy beta Star Wars: Battlefront II zostały zapowiedziane jeszcze w lipcu. Deweloperzy wyznaczyli je na 6-9 października, a więc na nieco ponad miesiąc przed oficjalną premierą gry na Xboksie One, PlayStation 4 i PC. Użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie Some_Info przedstawił nieoficjalne informacje na temat tego, czego możemy spodziewać się po becie. Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, kiedy Some_Info zdradził skrywane detale dotyczące Star Wars: Battlefront II. Jeszcze przed oficjalną zapowiedzą tytułu opublikował on w sieci screeny z jego wersji alfa, a przed targami E3 poprawnie odgadł, jakie szczegóły dotyczące produkcji zostaną przedstawione fanom.

Do dyspozycji uczestników testów oddane zostanie kilka map. Pierwsza to czterdziestoosobowa plansza Assault on Theed, która przedstawia stolicę planety Naboo. Druga mapa to Space Battles on Fondo, w której bierzemy udział w pojedynku floty Imperium i Rebelii o kontrolę nad orbitalną stocznią. W kosmicznej bitwie weźmie udział maksymalnie dwudziestu czterech graczy. Obie lokacje i związane z nimi tryby zabawy mogliśmy zobaczyć już na prezentacjach oraz streamach przygotowanych przez Electronic Arts, zarówno na targach E3, jak i gamescom. Dodatkowo w becie znaleźć ma się też tajemnicza mapa Strike on Takodana, o której na razie niewiele wiadomo. Poza tym testy zaoferują kooperacyjny tryb Skirmish, przeznaczony dla maksymalnie dwóch graczy, bawiących się w sieci lub na podzielonym ekranie, w którym odpieramy ataki kolejnych fal przeciwników. Tak jak w pierwszym Battlefroncie, na niewielkich arenach będą pojawiać się tu żetony uruchamiające power-upy oraz odblokowujące specjalną broń czy pojazdy.

Na ekranie nie zobaczymy nowych grywalnych bohaterów. Wcielimy się bowiem w postacie, które widzieliśmy już w innych materiałach promocyjnych, a więc w Dartha Maula, Rey, Hana Solo i Bobę Fetta. W czasie rozgrywki zdobywać będziemy punkty, które wydamy na odblokowanie skórek, kart umiejętności i modeli żołnierzy. Testy zaoferują również od pięciu do dziewięciu różnych emotek. Po zakończeniu bety wszystkie zdobycze niestety przepadną. Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, mamy spodziewać się drobnych poprawek względem tego, co było pokazane na E3. Beta Star Wars: Battlefront II będzie dostępna jednocześnie na wszystkich wspieranych platformach sprzętowych i ma ważyć od 14 do 16GB.

Planszę Assault on Theed mogliśmy oglądać w akcji podczas targów E3 - Star Wars: Battlefront II – wyciekły informacje na temat otwartej wersji beta - wiadomość - 2017-09-12
Planszę Assault on Theed mogliśmy oglądać w akcji podczas targów E3
  1. Widzieliśmy grę Star Wars Battlefront II – ciemna strona Mocy z własną kampanią
  2. Oficjalna strona gry