Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2019, 18:15

autor: Entelarmer

Plotka: nowy Batman tylko w Epic Games Store. Wkrótce zapowiedź?

W sieci krążą plotki o rychłej zapowiedzi nowej gry z Batmanem jako tytułu ekskluzywnego dla Epic Games Store. Ich źródłem są tajemnicze wpisy twórców Batman: Arkham Origins, ale też nowa aktualizacja gry Fortnite.

Od czasu zakończenia sagi Batman: Arkham fani wciąż liczą na powrót Mrocznego Rycerza w kolejnej produkcji. Niewykluczone, że ich życzenia wkrótce się spełnią… za sprawą Epic Games Store. W sieci pojawiły się spekulacje, jakoby nowa gra z Batmanem miała być tytułem ekskluzywnym dla platformy firmy Epic Games. Nie są to tylko czcze wymysły co bardziej kreatywnych internautów, bo liczba rzekomych wskazówek rzeczywiście zmusza do zastanowienia.

Nowy Batman może być kolejną produkcją z kategorii „tylko w Epic Games Store”. - Plotka: nowy Batman tylko w Epic Games Store. Wkrótce zapowiedź? - wiadomość - 2019-09-18
Nowy Batman może być kolejną produkcją z kategorii „tylko w Epic Games Store”.

Wszystko zaczęło się tydzień temu od serii wpisów na Twitterze. Pierwszy z nich zamieścił aktor Roger Craig Smith, który wcale nie wspomniał o tajemniczym projekcie, w żaden sposób nieangażującym jego osoby i niebędący grą wideo. Smith znany jest m.in. jako Ezio Auditore z serii Assassin’s Creed, Mirage z Apex Legends oraz oficjalny głos jeża Sonica, ale ma na swoim koncie również tytułową rolę w Batman: Arkham Origins. Dziwnym trafem na jego wiadomość odpisali Ryan Galletta oraz Gary Miereanu – członkowie zespołu odpowiedzialnego za trzecią odsłonę cyklu Batman: Arkham. Wpisy obu twórców były utrzymane w identycznym tonie co Smitha, a drugi z nich dał do zrozumienia, że wkrótce doczekamy się jakiegoś ogłoszenia.

Powyższa wymiana wpisów wyraźnie sugeruje powrót Batmana w nowej grze. Jednak jaki ma to związek z Epic Games? Jeśli śledzicie oferty na darmowe produkcje na platformie firmy, zapewne zwróciliście uwagę na ostatnią zmianę. Otóż tym razem spółka nie podała, jaki tytuł otrzymamy w kolejnym tygodniu (czyli od jutra). Jednak dołączona grafika nie pozostawia złudzeń, że chodzi o produkcję z Batmanem w roli głównej.

Źródło: Epic Games Store. - Plotka: nowy Batman tylko w Epic Games Store. Wkrótce zapowiedź? - wiadomość - 2019-09-18
Źródło: Epic Games Store.

Już samo to budzi podejrzenia, ale prawdziwa fala spekulacji zaczęła się dopiero po… aktualizacji Fortnite’a. Jak to zwykle bywa, szybko trafiła ona na warsztat co bardziej dociekliwych graczy, którzy wygrzebali z niej sporo informacji. Swoimi odkryciami podzielili się na Twitterze (dzięki, Lucas7Yoshi, FNBRLeaks, SkinTracker.Com oraz FortniteBRFeed). W plikach uaktualnienia znaleziono już nie sugestie, a dowody na nadchodzące wydarzenie z Batmanem. Do Fortnite’a trafi choćby wybuchowy Batarang oraz miasto Gotham, a w ramach nowych zadań m.in. unieszkodliwimy kanistry z gazem (zapewne śmiertelnie rozweselającym) pozostawione przez Jokera.

Rzecz jasna, można by to uznać za luźną, niepowiązaną z niczym akcję nawiązującą do kultowego bohatera. Szkopuł w tym, że dotychczas wydarzenia w Fortnite miały wyraźnie marketingowy charakter. Dość wspomnieć niedawny event z serią Borderlands, ale też powrót Thanosa przy okazji premiery filmu Avengers: Koniec gry. Jeśli dodamy do tego wpisy twórców Batman: Arkham Origins oraz obecność czegoś związanego z Batmanem jako darmowego tytułu w Epic Games Store, trudno nie zacząć dopatrywać się w tym kolejnej akcji promocyjnej, tym razem związanej z nowym Batmanem.

Popularność Fortnite’a robi z gry skuteczne narzędzie marketingowe. - Plotka: nowy Batman tylko w Epic Games Store. Wkrótce zapowiedź? - wiadomość - 2019-09-18
Popularność Fortnite’a robi z gry skuteczne narzędzie marketingowe.

Mimo wszystko na razie lepiej przyhamować z entuzjazmem. Jedynym niewątpliwym faktem jest to, że jutro otrzymamy grę (gry?) z Batmanem w Epic Games Store do pobrania za darmo przez najbliższy tydzień. Jeśli jednak rzeczywiście szykuje się zapowiedź kolejnej odsłony cyklu z Mrocznym Rycerzem, niewykluczone, że mamy jeszcze więcej powodów, by wyglądać jutrzejszych informacji od Epic Games.