Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 września 2019, 19:12

autor: Entelarmer

Znamy datę premiery darmowego Call of Duty: Mobile

Firma Activision ujawniła światową datę premiery darmowego Call of Duty: Mobile. Gra zadebiutuje na Androidzie i iOS w przyszłym miesiącu.

Call of Duty: Mobile ma na nowo zdefiniować pojęcie „mobilnego spin-offa”. - Znamy datę premiery darmowego Call of Duty: Mobile - wiadomość - 2019-09-18
Call of Duty: Mobile ma na nowo zdefiniować pojęcie „mobilnego spin-offa”.

Oczekiwanie na Call of Duty: Modern Warfare wciąż trwa i łatwo zapomnieć, że to nie jedyny tytuł z serii zaplanowany na ten rok. O innym przypomniała nam firma Activision wpisem na swoim blogu. Zapowiedziane w marcu Call of Duty: Mobile, współtworzone z chińską spółką Tencent, zadebiutuje 1 października na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android jako produkcja free-to-play. Przy okazji udostępniono też premierowy zwiastun (do obejrzenia poniżej) oraz uruchomiono kanały społecznościowe związane z grą.

Wbrew mobilnemu charakterowi produkcji, gra oferuje niemal identyczny model rozgrywki, co główne odsłony cyklu, aczkolwiek dostosowany do smartfonów i tabletów. W grze znajdziemy nie tylko najpopularniejsze mapy ze wszystkich odsłon (głównie z podserii Modern Warfare oraz Black Ops), pokroju Nuketown i Hijacked, ale też znane bronie, bohaterów (w tym Alexa Masona z Black Ops) oraz perki. Te będziemy mogli sprawdzić w licznych trybach, takich jak Znajdź i zniszcz, Dominacja, Drużynowy deathmatch czy Battle royale. Ten ostatni pozwoli na zabawę w gronie 100 graczy, z którymi będziemy rywalizować samotnie bądź w zespole złożonym z 2-4 osób.

W grze znajdziemy sporo zawartości z głównych odsłon cyklu. - Znamy datę premiery darmowego Call of Duty: Mobile - wiadomość - 2019-09-18
W grze znajdziemy sporo zawartości z głównych odsłon cyklu.

Wypada dodać, że Call of Duty: Mobile miało już swoją premierę (tzw. soft-launch) w wybranych krajach (m.in. Australii), dzięki czemu da się znaleźć pierwsze opinie na temat gry. Autorzy dotychczasowych tekstów nie mogą się nachwalić produkcji, nazywając ją „najlepszą strzelanką na smartfony” (Digital Trends), przystępną dla początkujących (m.in. dzięki samouczkowi) i oferującą świetną, dynamiczną rozgrywkę. Jednak nawet w tych huraoptymistycznych tekstach da się znaleźć wzmianki o mikropłatnościach, których – co chyba nikogo nie dziwi – stanowczo nie brakuje. Co prawda, do odblokowania całej zawartości ma wystarczyć samo granie, ale na weryfikację tych informacji zapewne poczekamy do premiery Call of Duty: Mobile na całym świecie.