Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 marca 2019, 11:59

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Call of Duty Mobile z najlepszymi mapami z całej serii

Firmy Activision i Tencent zapowiedziały Call of Duty: Mobile, czyli pierwszoosobową strzelankę, która przeniesie na smartfony i tablety najpopularniejsze mapy oraz postacie z tego przebojowego cyklu.

Gra ukaże się w tym roku. - Zapowiedziano Call of Duty Mobile z najlepszymi mapami z całej serii - wiadomość - 2019-03-19
Gra ukaże się w tym roku.
CALL OF DUTY: MOBILE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Tencent Games
  2. Wydawca: Activision
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Data premiery: 2019 r.
  6. Model biznesowy: free-to-play

Firma Activision zapowiedziała Call of Duty: Mobile, czyli poboczną odsłonę popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie podano planowanej daty premiery, ale nie powinniśmy czekać długo, gdyż na oficjalnej stronie ruszyła już wstępna rejestracja.

Gra powstaje we współpracy z firmą Tencent. Call of Duty: Mobile pozbawione będzie kampanii fabularnej i skoncentruje się wyłącznie na rozgrywkach wieloosobowych. Produkcja ma czerpać pełnymi garściami z dorobku wcześniejszych odsłon cyklu. Pojawią się dobrze znani bohaterowie, a wśród map nie zabraknie klasyków pokroju Nuketown, Crash czy Hijacked.

Call of Duty: Mobile wystartuje z wieloma trybami rozgrywki. Na razie potwierdzono Team Deathmatch, Search and Destroy oraz Free-for-All, a kolejne ujawnione zostaną w późniejszym terminie. Również uzbrojenie zostanie zaczerpnięte z odsłon marki dostępnych na pecetach i konsolach, głównie z cykli Black Ops oraz Modern Warfare.

Autorzy obiecują dopracowane sterowanie, dopasowane do specyfiki ekranów dotykowych, oraz imponującą grafikę. Pierwszy zwiastun sugeruje, że przynajmniej ze spełnieniem drugiej z tych obietnic twórcy nie powinni mieć większych kłopotów.

Warto na koniec wspomnieć, że gra stanowi powrót marki na rynek mobilny po pięcioletniej nieobecności. Ostatnią produkcją z serii, która zawitała na smartfony i tablety była bowiem strategia Call of Duty: Heroes z 2014 roku.

  1. Oficjalna strona gry